Informujemy, że serwis ten wykorzystuje pliki Cookie. Aby dowiedzieć się więcej kliknij tutaj.
Wersja mobilna [przełącz]

Tyondai Braxton - Hive1

Flaga Polska 11 maja 2015, poniedziałek
Arysta: Tyondai Braxton
Rock

Kolejna płyta byłego muzyka znakomitej formacji Battles, Tyondaia Braxtona. Dzieło Amerykanina specjalizującego się w muzyce eksperymentalnej nosi tytuł "Hive1".

Osiem kompozycji na album Tyondai napisał w latach 2013-14 i pierwotnie były one pomyślane, jako ilustracja dla performance'u o tytule "Hive", który zaprezentowano po raz pierwszy w nowojorskim muzeum Guggenheima. Utwory Braxton następnie rozwinął i w ten sposób powstał album "Hive1". Po prezentacji w słynnym muzeum, Tyondai wykonał kompozycje jeszcze w operze w Sydney, na Tasmanii oraz w londyńskim Barbican Centre z okazji 50-lecia wytwórni Nonesuch. Całość była spektaklem muzyczno-multimedialnym, składającym się z wizualizacji, instalacji architektonicznych, performance'u pięciu artystów siedzących po turecku na specjalnych podświetlanych na różne kolory podestach oraz muzyki. Za projekt wizualny odpowiedzialny był duński architekt Uffe Surland Van Tams.

Nazwa projektu wzięła się stąd, że wszyscy występujący w sztuce artyści byli w pewnym sensie ze sobą połączeni, uzależnieni od siebie, niczym w ulu. Spotkał się on z bardzo pozytywną recenzją w prestiżowym dzienniku "Washington Post".

Tyondai Braxton od opuszczenia Battles w 2010 roku współpracował z takimi tuzami muzyki jak Kronos Quartet, a także Philip Glass. Komponował własną muzykę eksperymentalną oraz występował z różnymi orkiestrami. Uważany jest za jednego z najzdolniejszych improwizatorów młodego pokolenia.

Lista utworów:

1. Gracka
2. Boids
3. Outpost
4. Studio Mariacha
5. Amlochley
6. Galaveda
7. K2
8. Scout1