Informujemy, że serwis ten wykorzystuje pliki Cookie. Aby dowiedzieć się więcej kliknij tutaj.
Wersja mobilna [przełącz]

Tove Lo - Sunshine Kitty

Flaga Polska 20 września 2019, piątek
Arysta: Tove Lo
Wytwórnia: Universal
Pop

"Sunshine Kitty" powstawała w Los Angeles oraz Szwecji. Dla Tove Lo to nowy rozdział w karierze. Tytuł to, jak wyjaśnia wokalistka: – Gra słów odnosząca się do kobiecej siły, ale w pozytywny, radosny sposób. Wiąże się też z rysiem, który jest na okładce – to reprezentacja mojej osobowości oraz część mojej nowej muzyki. Urocza, ale robiąca głupie rzeczy, np. wdająca się w bójki albo upijająca się do nieprzytomności – tak brzmi ten album.
Na "Sunshine Kitty" trafią ekscytujące duety z Kylie Minogue, Jaxem Jonesem i wieloma innymi.
Singlem promującym nowy album jest "Bad As The Boys" z gościnnym udziałem ALMY
– "Bad As The Boys" opowiada o moim pierwszym wakacyjnym dziewczyńskim zauroczeniu, gdy byłam nastolatką, o uczuciu, które towarzyszy ci, gdy wiesz, że kończy się lato, a wraz z nim – ta znajomość – opowiada Tove Lo i dodaje: – Ponieważ śpiewam o dziewczynie, chciałam, by na kawałku pojawiła się inna dziewczyna, która również gustuje w płci pięknej. Dlatego odezwałam się do ALMY. Od razu wczuła się w klimat piosenki i stwierdziła, że ze mną zaśpiewa. ALMA ma wspaniały głos i nie muszę dodawać, że w tym kawałku również wymiata.
Tove Lo debiutowała w 2014 roku albumem "Queen of the Clouds". Jeden z singli promujących wydawnictwo, "Habits (Stay High)", dotarł do trzeciego miejsca Billboard Hot 100. Kolejny album, "Lady Wood" (2016), trafił na 11. miejsce Billboard Top 200. Sequel tej płyty, "Blue Lips (Lady Wood Phase II)", został uznany przez dziennikarzy "Rolling Stone" jedym z najlepszych popowych krążków 2017 roku. Głos artystki można było usłyszeć m. in. w "Out of My Head" Charli XCX, "Close" Nicka Jonasa, "Say It" Flume, "Blow that Smoke" Major Lazer czy "Heroes" Alesso. Tove Lo koncertowała z takimi gwiazdami jak Coldplay, Katy Perry, Maroon 5 i wielu innych. Szwedka jest współautorką piosenek "Love Me Like You Do" Ellie Goulding czy "Homemade Dynamite" Lorde. Pisała również m. in. dla Zary Larsson, Icona Pop, Victorii Justice, MS MR, Lei Michele i Hilary Duff. Tove Lo stworzyła także krótkometrażowe filmy "Fire Fade" oraz "Fairy Dust".
Lista utworów:
1. Gritty Pretty (intro)
2. Glad He's Gone
3. Bad as the Boys (Feat. ALMA)
4. Sweettalk my Heart
5. Stay Over
6. Are U gonna tell her? (Feat. MC Zaac)
7. Jacques (With Jax Jones)
8. Mateo
9. Come Undone
10. Equally Lost (Feat. Doja Cat)
11. Really don't like u (Feat. Kylie Minogue)
12. Shifted
13. Mistaken
14. Anywhere u go
15. Sunshine Kitty (outro)