Informujemy, że serwis ten wykorzystuje pliki Cookie. Aby dowiedzieć się więcej kliknij tutaj.
Wersja mobilna [przełącz]

TOLA - Subtitles

Flaga Polska 26 lutego 2021, piątek
Arysta: TOLA
Wytwórnia: e-Muzyka
Pop

Pełnoprawna, muzyczno-liryczna metamorfoza artystki: Tola, czyli Tola Szlagowska po kilkunastu latach przerwy od wydawania muzyki powraca z materiałem i zaskakuje. Solowy album artystki zatytułowany jest "Subtitles".
Tola, czyli Tola Szlagowska, to artystka, która swoją muzyczną karierę rozpoczęła piętnaście lat temu. W roku 2021 powraca z całkowicie autorską, dojrzałą płytą. W życiu artystki wiele się bowiem zmieniło. Po kilkunastu latach od debiutu, w czasie, w którym skupiła się na edukacji muzycznej i rozwoju artystycznym, Tola dojrzała do zaprezentowania swojego pierwszego, w pełni samodzielnego i niezależnie wykreowanego materiału. Artystka powraca z albumem, który nie przypomina w pierwszym skojarzeniu znanego sprzed lat, buntowniczego brzmienia, lirycznie jednak pozostaje w przekazie emocjonalnie angażującym i prezentującym niezwykłą wrażliwość oraz talent do pisania wyrazistych, zaangażowanych tekstów. Oryginalne, nieoczywiste, a zarazem bardzo melodyjne kompozycje zostały wyprodukowane w dość nowoczesnej, ale ascetycznej stylistyce. Nowoczesne brzmienia finezyjnie łączą się tu z żywymi instrumentami i ciekawą pracą wokalną.
Album "Subtitles" ma intymny i emocjonalny charakter. Oszczędność w środkach wyrazu i absolutna szczerość artystki w autorskich tekstach grają z wyjątkowo dopracowaną, kameralną warstwą muzyczną. ‘Subtitles" jest zbiorem piosenek inspirowanych osobistymi doświadczeniami. Tytułowe ‘Subtitles", czyli napisy dialogowe w filmach, stanowią w przekazie klucz do komunikacji artystki ze światem i odbiorcami. "Wydaje mi się czasem, że aby przekazać otoczeniu wszystkie moje emocje, myśli i pragnienia, przydałyby mi się dodatkowe napisy dialogowe" – opowiada Tola. Pracując nad płytą, artystka postawiła na samowystarczalność na każdym obszarze kreacji oraz wydawania swojego materiału. W świecie przepełnionym bogatymi formami wyrazu, po jakie sięgają artyści, Tola chce, aby jej odbiorcy mogli skupić się na treści, czyli muzyce i szczerych piosenkach. Nacisk na profesjonalną kolaborację postawiła w zakresie produkcji swojej muzyki, współpracując z takimi postaciami jak duet producencki i wydawniczy The Co-stars oraz Jimmy Douglass - inżynier dźwięku i producent muzyczny, wielokrotny zdobywca nagrody Grammy, który od wielu dekad definiuje brzmienie w amerykańskiej branży muzycznej, mając na koncie współpracę z takimi artystami jak Aretha Franklin, The Rolling Stones, Snoop Dogg, Bjork, Kanye West, Justin Timberlake.
Lista utworów:
1. Atmosphere
2. Recycled/Fragile
3. Let Go
4. Morning Blues
5. Which Way
6. Subtitles
7. Images
8. First Love
9. Muse
10. What He Gave Me
11. Wonderful
12. Mental Detox