Informujemy, że serwis ten wykorzystuje pliki Cookie. Aby dowiedzieć się więcej kliknij tutaj.
Wersja mobilna [przełącz]

Thomas Newman - Tolkien (Original Motion Picture Soundtrack)

Flaga Polska 10 maja 2019, piątek
Arysta: Thomas Newman
Wytwórnia: Sony
Filmowa

Film opowiada o wczesnych latach życia pisarza. Poznamy jego dzieciństwo, poszukiwanie miłości, przyjaźni oraz artystycznych inspiracji pośród wyrzutków, z którymi uczęszczał do szkoły. Niebagatelnym jest jego udział w pierwszej wojnie światowej, która spowodował rozdzielenie przyjaciółmi z młodych lat. To właśnie te wydarzenia zainspirowały pisarza do stworzenia po latach trylogii "Władca Pierścieni".
W roli głównej zobaczymy Nicholasa Houlte' a, znanego między innymi z takich tytułów jak "Mad Max: Na drodze gniewu" czy serii "X-Men". Muzą i żoną tytułowego bohatera została Lily Collins, grająca w filmach "Królewna Śnieżka", "Wielki Mike" i "Aż do kości". W pozostałych rolach występują: Colm Meaney, Anthony Boyle, Patrick Gibson, Tom Glynn-Carney, Craig Roberts, Laura Donnelly, Genevieve O'Reilly, Pam Ferris i Derek Jacobi. Reżyseruje Dome Karukoski.
Autorem muzyki jest Thomas Newman, urodzony w 1955 roku amerykański twórca muzyki filmowej. Do światowej czołówki Hollywood Newmanowi udało się przebić na początku lat 90. dzięki oprawom muzycznym do takich filmów jak "Smażone zielone pomidory", "Gracz", "Zapach kobiety". W 1995 roku otrzymał dwie pierwsze nominacje do Oscara za filmy "Skazani na Shawshank" i "Małe kobietki". Od tej pory tworzył kompozycje do bardziej głośnych filmów i stał się autorem rozpoznawalnym, kojarzonym przede wszystkim z filmami obyczajowymi i psychologicznymi ("Joe Black", "Zaklinacz koni", "Zielona mila"). W 1996 kolejną nominację przyniosła mu muzyka do filmu "Rodzinka z piekła rodem". W 1999 roku nawiązał współpracę z reżyserem Samem Mendesem, której owocem była muzyka do filmu "American Beauty" (nagroda Bafta i Grammy, nominacje do Oscara i Złotego Globu).
Lista utworów:
1. Dragons
2. Impecunious Circumstances
3. The Great War
4. The TCBS
5. White As Bone
6. John Ronald
7. Vinátta (Friendship)
8. Rugby
9. Kings and Queens
10. Army of the Dead
11. Lúthien Tinúviel
12. A Good Man in the Dirt
13. Dutch Courage
14. Sunlit
15. Starlit
16. Everything That's Good
17. Geoffrey
18. Eik (Oak)
19. The Ascanius
20. Black Rider
21. Scuppered (Ancient Things)
22. Other Sorts of Scars
23. Dark Magic
24. Fellowship
25. Helheimr (End Crawl)