Informujemy, że serwis ten wykorzystuje pliki Cookie. Aby dowiedzieć się więcej kliknij tutaj.
Wersja mobilna [przełącz]

Thierry Wolton - Historia komunizmu. Tom 2

Flaga Polska 17 sierpnia 2022, środa
Autor: Thierry Wolton
Wydawnictwo: Literackie
Historia

Kompletna trzytomowa historia dziejów komunizmu światowego – ideologii, która opanowała umysły milionów ludzi. Trylogia totalna.
Budząca dreszcz opowieść o twórcach, piewcach i zwolennikach systemu totalitarnego. O tysiącach katów i milionach ofiar.
"Książka, która przejdzie do historii. "
"Le Figaro littéraire"
W monumentalnym i fascynującym śledztwie historycznym francuski dziennikarz Thierry Wolton przekonuje, że żelazna ręka systemu, rzekomo prowadzącego do szczęścia uwiodła i zaślepiła dużą część intelektualistów. Spowodowała więcej szkód i pochłonęła więcej ofiar niż wszelkie doktryny, w jakie ludzie wierzyli od najdawniejszych czasów.
W drugim tomie trylogiiautor opisuje dzieje komunizmu z perspektywy ofiar. Czy ta gigantyczna tragedia ludzka jest konsekwencją niefortunnych okoliczności, czy świadomej polityki? Bez względu na geografię, historię, kulturę krajów, w których zwyciężył komunizm, identyczne metody prowadziły do tych samych tragicznych rezultatów. To nie okoliczności przypieczętowały los zainteresowanych narodów, ale zastosowanie jednakowej polityki, bez względu na narodowe uwarunkowania. Dziesiątki milionów ludzi były więzione, torturowane, głodzone i deportowane.
Autor pisze o komunizmie z nowej perspektywy: od rewolucji październikowej po rewolucję kulturalną w Chinach, od kolektywizacji po przymusową industrializację, od upadku ekonomicznego po cenzurowanie kultury od codziennego terroru po obozy koncentracyjne.
"Monumentalna summa o światowej historii ideologii komunistycznej. "
"Le Point"
Powyższy opis pochodzi od wydawcy.