Informujemy, że serwis ten wykorzystuje pliki Cookie. Aby dowiedzieć się więcej kliknij tutaj.
Wersja mobilna [przełącz]

The Who - Who

Flaga Polska 6 grudnia 2019, piątek
Arysta: The Who
Wytwórnia: Universal
Rock

Pierwszy od 13 lat premierowego materiał The Who – legendarnej rockowej grupy, która sprzedała ponad 100 mln egzemplarzy płyt na całym świecie
Już teraz można posłuchać pierwszego singla – "Ball and Chain".
The Who nagrywali materiał wiosną i latem 2019 w studiach w Londynie i Los Angeles. Współproducentami "Who" są Pete Townshend i D. Sardy (Noel Gallagher, Oasis, LCD Soundsystem, Gorillaz), a produkcją wokali zajął się Dave Eringa (Manic Street Preachers, Roger Daltrey, Wilko Johnson).
Do wokalisty Rogera Daltreya i gitarzysty oraz kompozytora Pete'a Townshenda dołączyli perkusita Zak Starkey, basista Pino Palladino, a na płycie muzycznie udzielają się również Simon Townshend, Benmont Tench, Carla Azar, Joey Waronker i Gordon Giltrap.
"Myślę, że stworzyliśmy najlepszy album od czasów "Quadrophenii" wydanej w 1973 roku. Pete jest doskonałym songwriterem" – zachwala nowe dokonanie Roger Daltrey.
Townshend dodaje: "Piosenki na album zostały napisane w zeszłym roku, poza dwoma wyjątkami. Nie ma motywu głównego, konceptu, historii, po prostu kawałki, które napisaliśmy wraz z moim bratem Simonem, by dać Rogerowi inspirację i wyzwania dla jego wokalu. Roger i ja jesteśmy już starszymi panami, dlatego starałem się za wszelką cenę stronić od nostalgii w nowych utworach. Nie chciałem wprawić ludzi w zakłopotanie. "
Płytę promuje singiel "Ball and Chain".
Lista utworów:
1. All This Music Must Fade
2. Ball And Chain
3. I Don't Wanna Get Wise
4. Detour
5. Beads On One String
6. Hero Ground Zero
7. Street Song
8. I'll Be Back
9. Break The News
10. Rockin' In Rage
11. She Rocked My World