Informujemy, że serwis ten wykorzystuje pliki Cookie. Aby dowiedzieć się więcej kliknij tutaj.

The Waeve - The Waeve

Flaga Polska 3 lutego 2023, piątek
Arysta: The Waeve
Wytwórnia: Mystic
Alternatywa

The WAEVE (wymawiane jako "wave") to nowy projekt duetu Graham Coxon i Rose Elinor Dougall. Płynne spotkanie muzycznych umysłów i talentów. Potężny eliksir kinowego brytyjskiego folk-rocka, post-punka, organicznego pisania piosenek i swobodnego jammowania. The WAEVE to magiczna angielska folk-rockowa alchemia ziemi i eteru, ciężkości i nieważkości, ciemności i światła.
Wyprodukowany przez The WAEVE i Jamesa Forda (Arctic Monkeys, Florence & The Machine, Foals, HAIM) i zarejestrowany w Londynie na początku tego roku, "The WAEVE" to kolekcja 10 autorskich utworów Grahama Coxona i Rose Elinor Dougall. Połączenie sił twórczych w The WAEVE dało duetowi możliwość wyjścia poza swoje instrumentalne strefy komfortu. W wielu utworach Graham gra na saksofonie, jednym z pierwszych instrumentów, na których grał jako młody muzyk w latach 80-tych. Rose towarzyszy mu na fortepianie i syntezatorze modularnym ARP 2000. Ciężka aura panująca na "The WAEVE" przywodzi na myśl burzliwy folk-rock Sandy'ego Denny'ego czy Johna & Beverly Martyn, podczas gdy utwory takie jak "Kill Me Again" i "Over and Over" przypominają rocka lat 70-tych Kevina Ayersa czy Van der Graaf Generator, miejscami wręcz industrialnego.
Graham Coxon jest jednym z uznanych bohaterów gitary swojego pokolenia. Jego wkład w Blur, jak również dziewięć solowych albumów od 1998 roku, nie wspominając o uznanych ścieżkach dźwiękowych, jest oczywisty. Jesienią tego roku ukaże się jego autobiografia "Verse, Chorus, Monster!" w wydawnictwie Faber and Faber. Rose Elinor Dougall to wokalistka i songwriterka z Londynu, która wydała trzy solowe albumy - ostatni to "A New Illusion" (2019). Współpracowała również między innymi z Markiem Ronsonem i Baxterem Dury.
Lista utworów:
1. Can I Call You
2. Kill Me Again
3. Over And Over
4. Sleepwalking
5. Drowning
6. Someone Up There
7. All Along
8. Undine
9. Alone And Free
10. You're All I Want To Know