Informujemy, że serwis ten wykorzystuje pliki Cookie. Aby dowiedzieć się więcej kliknij tutaj.
Wersja mobilna [przełącz]

The Stray Gators, Neil Young - Tuscaloosa (Live)

Flaga Polska 21 czerwca 2019, piątek
Arysta: The Stray Gators, Neil Young
Wytwórnia: Warner Music
Pop

Legendarny Neil Young prezentuje album "Tuscaloosa"! Wcześniej niepublikowane, 11-utworowe wydawnictwo zawiera materiał Neila Younga z The Stray Gators zarejestrowany na żywo na University of Alabama w mieście Tucaloosa 5 lutego 1973.
W okresie 1971-1973, pomiędzy solowymi występami i koncertowaniem z Crazy Horse, Young zmieniał swoje brzmienie tak, by pasowało do materiału, na którym skupiał się podczas trasy z The Stray Gators. Zespół The Stray Gators, którego członkami byli Tim Drummond (bas), Kenny Buttrey (perkusja), Jack Nitzsche (fortepian) i Ben Keith (gitara), nagrał między innymi płyty "Harvest" i "Times Fades Away". Na albumie "Tuscaloosa" znajdują się wersje live piosenek z debiutanckiej płyty Younga z 1969 ("Here We Are In The Years") i klasyki z "After The Goldrush" (1970) i "Harvest" (1972), które okazały się największymi sukcesami komercyjnymi na początku jego kariery.
Album zawiera również powalającą wersję tytułowego utworu z live albumu "Time Fades Away", który pojawił się dopiero w 1973, a także piosenki z przełomowego klasyka "Tonight's The Night", który został wydany w 1975.
"Tuscaloosa" został wyprodukowany przez Neila Younga i Elliota Mazera, za mix odpowiadał John Hanlon, a za master – Chris Bellman i Bernie Grundman z pierwotnych taśm analogowych. Jakość tych utworów jest zdumiewająca i czyni to wydawnictwo niezbędnym elementem każdej kolekcji twórczości Neila Younga.
Lista utworów:
1. Here We Are In The Years
2. After The Gold Rush
3. Out On The Weekend
4. Harvest
5. Old Man
6. Heart Of Gold
7. Time Fades Away
8. Lookout Joe
9. New Mama
10. Alabama
11. Don't Be Denied