Informujemy, że serwis ten wykorzystuje pliki Cookie. Aby dowiedzieć się więcej kliknij tutaj.
Wersja mobilna [przełącz]

The Staples - Pass It On

Flaga Polska 5 czerwca 2020, piątek
Arysta: The Staples
Wytwórnia: Warner Music
Blues/Jazz

"The Staple Singers" to amerykański muzyczny skarb, laureaci Grammy za całokształt i członkowie Rock & Roll Hall of Fame. W latach 50. byli jedną z największych powojennych grup gospelowych, a w latach 60. pionierami soul folku. Pod koniec dekady stali się supergwiazdami soulu, by w latach 70. umieścić 13 singli na amerykańskiej liście przebojów pop i R&B. The Staple Singers odnosili także sukcesy w kinie, pojawiając się w muzycznych filmach "Wattstax" oraz "Ostatni walc" The Band, a także nagrywając wyprodukowany przez Curtisa Mayfielda soundtrack do wyreżyserowanego przez Sidneya Poitier filmu "Zróbmy to jeszcze raz" ("Let's Do It Again"). Tytułowy singiel dotarł na szczyt popowej i tanecznej listy przebojów w USA. Choć od połowy lat 70. ich sława przycichła, w 1984 roku odnieśli sukces z coverem "Slippery People" z repertuaru Talking Heads.
Od 1969 roku Mavis Staples z powodzeniem wydaje solowe płyty i ma na koncie współpracę z takimi artystami i producentami jak Ry Cooder, Jeff Tweedy, Arcade Fire, Gorillaz czy Ben Harper.
Do sprzedaży właśnie trafia reedycja wyprodukowanego przez Curtisa Mayfielda albumu "Pass It On" z 1976 roku. Wydawnictwo zawiera komentarze laureata Grammy, Roba Bowmana, zdjęcia oraz alternatywne wersje singli jako bonusy. Wznowienie wyprodukowali i zremasterowali laureaci Grammy - Cheryl Pawelski i Michael Graves.
Lista utworów:
1. The Real Thing Inside Of Me/Party
2. Take Your Own TIme
3. Sweeter Than The Sweet
4. Love Me, Love Me, Love Me
5. Pass It On
6. Making Love
7. This Love Of Mine
8. Precious, Precious
9. Sweeter Than The Sweet (Single Edit)
10. Love Me, Love Me, Love Me (Single Edit)