Informujemy, że serwis ten wykorzystuje pliki Cookie. Aby dowiedzieć się więcej kliknij tutaj.
Wersja mobilna [przełącz]

The Staple Singers - Let's Do It Again: Original Soundtrack

Flaga Polska 26 czerwca 2020, piątek
Arysta: The Staple Singers
Wytwórnia: Warner Music
Filmowa

"The Staple Singers" to amerykański muzyczny skarb, laureaci Grammy za całokształt i członkowie Rock & Roll Hall of Fame. W latach 50. byli jedną z największych powojennych grup gospelowych, a w latach 60. pionierami soul folku. Pod koniec dekady stali się supergwiazdami soulu, by w latach 70. umieścić 13 singli na amerykańskiej liście przebojów pop i R&B. "The Staple Singers" odnosili także sukcesy w kinie, pojawiając się w muzycznych filmach "Wattstax" oraz "Ostatni walc" The Band, a także nagrywając wyprodukowany przez Curtisa Mayfielda soundtrack do wyreżyserowanego przez Sidneya Poitier filmu "Zróbmy to jeszcze raz" ("Let's Do It Again"). Tytułowy singiel dotarł na szczyt popowej i tanecznej listy przebojów w USA. Choć od połowy lat 70. ich sława przycichła, w 1984 roku odnieśli sukces z coverem "Slippery People" z repertuaru Talking Heads.
Od 1969 roku Mavis Staples z powodzeniem wydaje solowe płyty i ma na koncie współpracę z takimi artystami i producentami jak Ry Cooder, Jeff Tweedy, Arcade Fire, Gorillaz czy Ben Harper.
Do sprzedaży właśnie trafia reedycja wyprodukowanego przez Curtisa Mayfielda albumu "Let's Do It Again" z 1975 roku. Wydawnictwo zawiera komentarze laureata Grammy, Roba Bowmana, zdjęcia oraz alternatywne wersje singli jako bonusy. Wznowienie wyprodukowali i zremasterowali laureaci Grammy - Cheryl Pawelski i Michael Graves.
Lista utworów:
1. Let's Do It Again
2. Funky Love
3. A Whole Lot Of Love
4. New Orleans
5. I Want To Thank You
6. Big Mac
7. After Sex
8. Chase
9. Let's Do It Again (Single Edit)
10. After Sex (Single Edit)
11. New Orleans (Single Edit)