Informujemy, że serwis ten wykorzystuje pliki Cookie. Aby dowiedzieć się więcej kliknij tutaj.
Wersja mobilna [przełącz]

The Sound Pack, Bogdan Wawrzynowicz - On Air

Flaga Polska 25 października 2019, piątek
Arysta: The Sound Pack, Bogdan Wawrzynowicz
Wytwórnia: Jazz Sound
Blues/Jazz

Marcin Wawrzynowicz - wokalista, kompozytor, pedagog, absolwent wokalistyki Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach jest finalistą wielu konkursów i laureatem nagród indywidualnych. Na swym koncie ma dwa autorskie albumy CD (Missa Pacis 2009 i Camamey 2012). Współpracował z czołówką muzyków polskiej sceny jazzowej m. in. z Anną Serafińską, Wojciechem Niedzielą, Jackiem Niedzielą-Meirą, Henrykiem Miśkiewiczem, Piotrem Baronem, Grzegorzem Nagórskim, Henrykiem Majewskim i innymi. W 2017 roku uzyskał stopień doktora sztuk muzycznych, w dyscyplinie wokalistyka. Prowadzi klasę śpiewu w Katowickiej Akademii Muzycznej oraz w Instytucie Jazzu PWSZ w Nysie.
Wiosną 2016 roku złożył jazzowy kwartet wokalny “TheSoundPack". W skład zespołu wchodzą doświadczeni i docenieni muzycy, absolwenci i wykładowcy Instytutów Jazzu Akademii Muzycznych w Katowicach, Wrocławiu i Poznaniu.
Kwartet w swej idei nawiązuje do tradycji amerykańskich ulicznych zespołów wokalnych ery swingu, a także do współczesnych, znanych grup takich jak; "The Manhattan Transfer" czy "The New York Voices". Repertuar grupy obejmuje standardy jazzowe oraz utwory polskojęzyczne we własnych opracowaniach, aranżowane na różne składy, od kwintetu po big-band. "On Air"to pierwszy album studyjny zespołu.
Muzycy:
Joanna Świniarska – vocal
Katarzyna Mirowska – vocal
Małgorzata Biniek – vocal
Marcin Wawrzynowicz – vocal
oraz
Dominik Mietła – trumpet, flugelhorn
Marcin Kaletka – tenor saxophone
Łukasz Rakalski – trombone
Gabriel Niedziela – guitar
Bogusław Kaczmar – piano
Michał Kapczuk – double bas
Przemysław Jarosz – drums
Lista utworów:
1. Just Friends
2. Lullaby In Rhythm
3. Take the "A" Train
4. Triste
5. BasinStreet Blues
6. Perdido
7. All The ThingsYouAre
8. Billie's Bounce
9. Moonlight Serenade
10. Wojna domowa