Informujemy, że serwis ten wykorzystuje pliki Cookie. Aby dowiedzieć się więcej kliknij tutaj.
Wersja mobilna [przełącz]

The National - I Am Easy To Find

Flaga Polska 17 maja 2019, piątek
Arysta: The National
Wytwórnia: Sonic Distribution
Alternatywa

Zespół The National ogłosił wydanie albumu "I Am Easy To Find", który dzięki firmie 4AD ukaże się. Album zapowiada otwierający całe wydawnictwo utwór "You Had Your Soul With You", w którego nagraniu wzięła udział wokalistka i długoletnia współpracowniczka Davida Bowie'go, Gail Ann Dorsey.
"I Am Easy To Find" to ósmy album studyjny zespołu i kontynuacja nagrodzonego Grammy w 2017 roku "Sleep Well Beast". Będzie mu towarzyszył zainspirowany albumem krótki film o tym samym tytule, który także przyniesie muzykę The National.
Film został wyreżyserowany przez nominowanego do Oscara reżysera Mike'a Millsa (20th Century Women, Beginners), a występuje w nim również zdobywczyni Oscara Alicia Vikander. Mills, wraz z zespołem, jest współproducentem albumu, który został nagrany głównie w Long Pond, Hudson Valley z dodatkowymi sesjami w Paryżu, Berlinie, Cincinnati, Austin, Dublinie, Brooklynie i innych odległych miejscach. Album przynosi także wokalny wkład: Sharon Van Etten, Brooklyn Youth Chorus, Lisy Hannigan, Miny Tindle i wielu innych.
3 września 2017 roku reżyser Mike Mills wysłał e-mail do Matta Berningera, aby się przedstawić i w bardzo krótkim czasie zrodził się najbardziej ambitny projekt w prawie 20-letniej karierze The National, a plany na ciężko zapracowane wakacje odeszły w zapomnienie. Filmowiec z Los Angeles właśnie kończył swój trzeci film 20th Century Women i zainteresował się współpracą z zespołem... nad czymś. Być może teledyskiem. Berninger, który jest fanem filmów Millsa, nie tylko zgodził się na współpracę, ale także otworzył drzwi do procesu twórczego zespołu.
Rezultatem jest "I Am Easy to Find" (24-minutowy film Millsa z Alicią Vikander) oraz "I Am Easy to Find" (68-minutowy album The National). Ten pierwszy nie jest filmem do tego ostatniego; ten drugi nie jest ścieżką dźwiękową do tego pierwszego. Dwa projekty są, jak nazywa je Mills: "Jak zabawnie wrogie rodzeństwo, które uwielbia kraść od siebie" - dzielą się muzyką, słowami, DNA i impulsami oraz wizją, mówiącą o tym, co znaczy być człowiekiem w 2019 roku, jednak niekoniecznie potrzebują siebie nawzajem.
Film został skomponowany jako utwór muzyczny; muzyka była montowana jak film przez reżysera filmowego. Frontman został celowo i dramatycznie odsunięty na boczny tor, na rzecz różnych kobiecych głosów, z których prawie wszystkie długo znajdowały się na orbicie grupy. Album jest inny od tego, co kiedykolwiek próbowali, ale także całkowicie zgadza się z tym, jak tworzyli przez większość swojej kariery.
Utworowi "Light Years" towarzyszy klip zawierający sceny z filmu "I Am Easy To Find".
Lista utworów:
1. You Had Your Soul With You
2. Quiet Light
3. Roman Holiday
4. Oblivions
5. The Pull Of You
6. Hey Rosey
7. I Am Easy To Find
8. Her Father In The Pool
9. Where Is Her Head
10. Not In Kansas
11. So Far So Fast
12. Dust Swirls In Strange Light
13. Hairpin Turns
14. Rylan
15. Underwater
16. Light Years