Informujemy, że serwis ten wykorzystuje pliki Cookie. Aby dowiedzieć się więcej kliknij tutaj.
Wersja mobilna [przełącz]

The Clash - London Calling (2019 Limited Special Sleeve)

Flaga Polska 11 października 2019, piątek
Arysta: The Clash
Wytwórnia: Sony
Punk

Wraz z ukazaniem się zimą 1979 roku trzeciego albumu The Clash "London Calling" stało się jasne, że zespół stworzył ponadczasowego klasyka, który nadal uważany jest za jeden z najlepszych albumów wszech czasów.
Świętując rocznicę premiery tego "londyńskiego" albumu, Muzeum Londynu zaprezentuje kolekcję przedmiotów z osobistego archiwum The Clash. Ekspozycja obejmie m. in. : ubrania sceniczne, zdjęcia, filmy oraz projekty tekstów dając nowe spojrzenie w proces nagrywania i tworzenia albumu "London Calling". Wśród przedmiotów, które zostaną zaprezentowane znajdą sie m. in: zapiski Joe Strummera, słynna połamana gitara basowa Paula Simonona, odręczne notatki Micka Jonesa czy maszyna do pisania Joe Strummera. Kuratorami wystawy są Robert Gordon McHarg III z The Clash oraz Beatrice Behlen z Muzeum Londynu.
Album "London Calling" był i nadal jest niezwykle atrakcyjnym tyglem różnych stylów muzycznych napędzanym pasją do działania i silnym pragnieniem sprawiedliwości społecznej. Muzyka i teksty są dziś równie aktualne, jak w momencie premiery.
Wyjątkowa edycja na dwóch płytach CD. Specjalna okładka podkreśli kultową grafikę autorstwa Raya Lowry ze zdjęciem Pennie Smith.
Lista utworów:
CD 1
1. London Calling
2. Brand New Cadillac
3. Jimmy Jazz
4. Hateful
5. Rudie Can't Fail
6. Spanish Bombs
7. The Right Profile
8. Lost in the Supermarket
9. Clampdown
10. The Guns of Brixton
CD 2
1. Wrong 'Em Boyo
2. Death or Glory
3. Koka Kola
4. The Card Cheat
5. Lover's Rock
6. Four Horsemen
7. I'm Not Down
8. Revolution Rock
9. Train in Vain