Informujemy, że serwis ten wykorzystuje pliki Cookie. Aby dowiedzieć się więcej kliknij tutaj.
Wersja mobilna [przełącz]

The Chicks - Gaslighter

Flaga Polska 17 lipca 2020, piątek
Arysta: The Chicks
Wytwórnia: Sony
Country

Trzynastokrotne zwyciężczynie nagrody Grammy - Dixie Chicks zaprezentowały nam już tytułowy singiel "Gaslighter" z piątego albumu. Wyprodukowana przez Jacka Antonoffa płyta pojawi się po prawie 14 latach od ostatniego projektu zespołu.
Wyreżyserowany przez Seanne Farmer teledysk "Gaslighter" to odwołanie do feministycznego ruchu. Klip przedstawia trwającą przez stulecia wojowniczą postawę kobiet i nierozerwalną więź jaką potrafią wytworzyć pomimo wszystkich niespotykanych życiowych sytuacji.
Dixie Chicks, czyli Martie Maguire, Natalie Maines oraz Emily Strayer to najlepiej sprzedający się kobiecy zespół w Stanach Zjednoczonych. Grupa sprzedała łącznie ponad 30, 5 miliona płyt i jest w elitarnym gronie, które otrzymało kilka diamentowych (10 milionów sprzedanych egzemplarzy w USA) odznaczeń. Dixie Chicks mają na swoim koncie również liczne wyróżnienia takie jak 13 nagród Grammy, sześć nagród Billboard Music, cztery nagrody American Music, oraz wiele nagród Country Music Association. Ich ostatni album, który osiągnął rekordową sprzedaż "Taking The Long Way" zdołał zdobyć 5 statuetek Grammy w tym między innymi za Album Roku i Piosenkę Roku.
Ostatnio zespół współpracował z Taylor Swift nad kawałkiem "Soon You'll Get Better" z siódmego albumu artystki - "Lover". Dzięki tej kolaboracji Dixie Chicks powróciły na listę Billboard 100 po 12 latach.