Informujemy, że serwis ten wykorzystuje pliki Cookie. Aby dowiedzieć się więcej kliknij tutaj.
Wersja mobilna [przełącz]

The B-52'S - Cosmic Thing: 30th Anniversary

Flaga Polska 28 czerwca 2019, piątek
Arysta: The B-52'S
Wytwórnia: Warner Music
Pop

Poczwórna platyna w USA, superhity "Love Shack", "Roam" i "Deadbeat Club" – to krótka wizytówka piątego studyjnego albumu pionierów art popu, amerykańskiej formacji The B-52's, "Cosmic Thing", wydanego w czerwcu 1989 roku. Płyta obchodzi w 2019 roku 30-lecie ukazania się i z tej okazji ukazuje się w specjalnej, poszerzonej wersji.
Płyta pierwsza "Cosmic Thing" to oryginalny materiał ponownie zmasterowany. Piosenki oryginalnie nagrali Fred Schneider, Kate Pierson, Cindy Wilson oraz Keith Strickland, a produkcją podzielili się legendarni Nile Rodgers i Don Was. Do oryginalnej tracklisty dodano pięć bonusów, które są remiksami albo pochodzą ze stron B singli, chociażby "B-52's Megamix" i "Roam (Extended Remix) ".
Płyta druga zawiera nagrania koncertowe, które wcześniej nie były publikowane. Zarejestrowano je podczas występu The B-52's 4 sierpnia 1990 roku w The Pavillion, w teksańskim mieście The Woodlands. Wyjątkiem jest tu kompozycja "Whammy Kiss", którą nagrano dzień wcześniej na koncercie w Dallas. W setliście znalazło się aż siedem piosenek z płyty "Cosmic Thing" plus klasyki grupy, jak "Rock Lobster", "Dance This Mess Around", "Private Idaho", czy "Give Me Back My Man".
Z "Cosmic Thing" pochodzi pierwszy amerykański utwór zespołu w Top 10 "Billboardu", czyli oczywiście "Love Shack". Ten wynik powtórzyła piosenka "Roam". Dzięki tym sukcesom zespół z Athens w stanie Georgia stał się wielką gwiazdą w USA.
Dodatkiem do całości jest piękny booklet z notką autorstwa T. Cole Rachela, tekstami piosenek i wcześniej niepublikowanymi zdjęciami.
Płyta wylądowała ostatecznie na trzeciej pozycji "Billboardu" i sprzedała się w USA w ponad 4 mln egzemplarzy. Od premiery "Cosmic Thing" The B-52's uznani zostali za najlepszy imprezowy zespół na świecie.
Lista utworów:
CD 1: Newly Remastered Original Album
1. Cosmic Thing
2. Dry County
3. Deadbeat Club
4. Love Shack
5. Junebug
6. Roam
7. Bushfire
8. Channel Z
9. Topaz
10. Follow Your Bliss
Assorted B-Sides And Remixes - Newly Remastered.
11. B-52's Megamix
12. Love Shack (Edit)
13. Channel Z (Rock Mix)
14. Roam (Extended Remix)
15. Roam (12" Remix)
CD 2: Cosmic Tour: Live In Texas, 1990
1. Cosmic Thing
2. Bushfire
3. Quiche Lorraine
4. Dance This Mess Around
5. Dry County
6. Private Idaho
7. Give Me Back My Man
8. Deadbeat Club
9. Mesopotamia
10. Strobe Light
11. Roam
12. 52 Girls
13. Love Shack
14. Rock Lobster
15. Whammy Kiss
16. Channel Z