Informujemy, że serwis ten wykorzystuje pliki Cookie. Aby dowiedzieć się więcej kliknij tutaj.

The Arcs - Electrophonic Chronic

Flaga Polska 27 stycznia 2023, piątek
Arysta: The Arcs
Wytwórnia: Universal
Alternatywa

Nadchodzący krążek to pierwszy album grupy od czasu chwalonego przez krytyków "Yours, Dreamily" z 2015 roku. Album został wyprodukowany przez Leona Michelsa z The Arcs i Dana Auerbacha oraz w dużej mierze nagrany z ich kolegą z zespołu, Richardem Swiftem, jeszcze przed jego przedwczesną śmiercią w 2018 roku. Płyta "Electrophonic Chronic" zrodziła się ze wspólnej obsesji zespołu na punkcie nagrywania i tzw. crate-diggingu, polegającego na wyszukiwaniu muzyki do zsamplowania. Tym samym album czerpie z wielu gatunków, w tym vintage soulu, old school garage i space age popu lat 60-tych.
Dan Auerbach komentuje wydawnictwo: - Niezależnie od tego, czy był to Nowy Jork, Nashville, Los Angeles, czy rodzinne Cottage Grove w stanie Oregon, gdziekolwiek byliśmy, zawsze udawaliśmy się razem do studia. Zawsze. To była nasza ulubiona czynność. Rzadko spotyka się grupę ludzi, z którymi tak dobrze się dogadujesz, z którymi natychmiast znajdujecie wspólny język. Po prostu bawiliśmy się, tworząc różne dźwięki i muzykę. To był niesamowity czas.
Leon Michels dodaje: - Możliwe, że stworzyliśmy od 80 do 100 utworów, ponieważ po wydaniu "Yours, Dreamily" wciąż nagrywaliśmy. Świetnie było być ponownie w studiu, więc przez cały czas po prostu tworzyliśmy muzykę. Myślę, że zawsze mieliśmy plan stworzenia kolejnego albumu.
"Electrophonic Chronic" zawiera pełny oryginalny skład The Arcs: pracowali nad nim Dan Auerbach, Leon Michels, Nick Movshon, Homer Steinweiss i nieżyjący już Richard Swift. Płyta została nagrana między Nashville – w studiu Easy Eye Sound Auerbacha – a Nowym Jorkiem, w Electric Lady i Diamond Mine Leona Michelsa. Okładkę albumu zilustrował El Oms, który pracował z grupą także w 2015 roku. "Electrophonic Chronic" jest przede wszystkim hołdem dla Swifta, ich kolegi z zespołu i brata, który odszedł zbyt wcześnie: - To dla nas sposób na pożegnanie się z nim, poprzez wspominanie go śpiewającego, grającego i śmiejącego się. Czasami było ciężko, ale myślę, że naprawdę nam to pomogło - podsumowuje Auerbach.
Lista utworów:
1. Keep On Dreamin'
2. Eyez
3. Heaven Is A Place
4. Califone Interlude
5. River
6. Sunshine
7. A Man Will Do Wrong
8. Behind The Eyes
9. Backstage Mess
10. Sporting Girls Interlude
11. Love Doesn't Live Here Anymore
12. Only One For Me