Informujemy, że serwis ten wykorzystuje pliki Cookie. Aby dowiedzieć się więcej kliknij tutaj.
Wersja mobilna [przełącz]

T. Mark Mccurley - Drapieżca. Wspomnienia pilota zdalnego zabójcy

Flaga Polska 12 maja 2016, czwartek
Autor: T. Mark Mccurley
Wydawnictwo: Agora
Sensacja i Kryminał

Sensacyjna historia amerykańskiego pilota, który jako operator predatorów znalazł się na pierwszej linii wojny z terroryzmem.

Od bohaterów książek "Snajper" czy "Niełatwy dzień" różni go tylko jedno: od pola walki oddalony był o tysiące kilometrów. Co jednak nie przeszkadzało mu odgrywać kluczowej roli w tajnych misjach na terytorium wroga.

T. Mark McCurley, weteran Sił Powietrznych Stanów Zjednoczonych, przedstawia ekscytującą opowieść o tropieniu przywódców organizacji terrorystycznych z użyciem bezzałogowych maszyn, które są przyszłością lotnictwa wojskowego. To również opowieść o dylematach żołnierza, którego zadaniem jest zabijanie na odległość.

"Drapieżca" to wciągająca opowieść o tym, jak bezzałogowe samoloty, kiedyś narzędzia inwigilacji, zmieniły się w jedną z najgroźniejszych i najbardziej kontrowersyjnych broni współczesnej wojny.

Autor był świadkiem tej przemiany, opisuje ją ze znawstwem i zaangażowaniem. Dzięki niemu – skuteczniej niż dzięki najlepszym sensacyjnym filmom – stajemy się uczestnikami polowań prowadzonych z pomocą współczesnych drapieżców.

Piotr Głuchowski współautor książki "Karbala"