Informujemy, że serwis ten wykorzystuje pliki Cookie. Aby dowiedzieć się więcej kliknij tutaj.

T. Kingfisher - Zagłada puka do drzwi

T. Kingfisher - A Sorceress Comes To Call
Flaga Polska 26 marca 2025, środa
Autor: T. Kingfisher
Wydawnictwo: SQN
Fantastyka

Mroczny retelling baśni o Gęsiareczce braci Grimm pełen tajemnic, morderstw i zakazanej magii.



Cordelia wie, że jej matka jest nietypowa. Ich dom nie ma żadnych drzwi między pokojami, a ona sama nie może mieć przyjaciół – poza Faladą, majestatycznym białym koniem. Tylko podczas przejażdżek na jego grzbiecie Cordelia czuje prawdziwą wolność.



Ale dziwactwa matki to coś więcej niż ekscentryzm. Inne matki nie każą swoim córkom tkwić w bezruchu i milczeniu przez długie godziny – czasem nawet dni. Inne matki nie są czarodziejkami. Po podejrzanej śmierci w ich małym miasteczku matka Cordelii nalega, aby wyjechać w środku nocy, na grzbiecie Falady, zostawiając za sobą wszystko, co dziewczyna kiedykolwiek znała. Docierają do odległej wiejskiej posiadłości bogatego starszego mężczyzny, Dziedzica, i jego niezamężnej siostry, Hester. Matka Cordelii ma plan – uwieść i omotać gospodarza, zmuszając go do małżeństwa. A Cordelia wie, że to wróży tylko jedno: katastrofę.



Hester szybko dostrzega, jak dziewczyna zamiera przy matce, jak sztywno siedzi podczas kolacji, jak w jej oczach czai się strach. I wie, że jeśli chce ocalić brata – oraz Cordelię – musi stanąć do walki przeciwko czarownicy, której moce są równie złowrogie, co potężne.



Powyższy opis pochodzi od wydawcy.