Informujemy, że serwis ten wykorzystuje pliki Cookie. Aby dowiedzieć się więcej kliknij tutaj.
Wersja mobilna [przełącz]

T Bone Burnett - The Invisible Light: Spells

Flaga Polska 5 sierpnia 2022, piątek
Arysta: T Bone Burnett
Wytwórnia: Universal
Elektroniczna

Zdobywca nagrody Grammy i Oscara T Bone Burnett, Jay Bellerose i Keefus Ciancia zapowiadają drugą część trylogii The Invisible Light
The Invisible Light to fuzja muzyki trance, elektronicznej, tribal, global i folkowej. Motywem przewodnim przy tworzeniu trylogii jest technologia i jej postęp w ciągu ostatniego stulecia, gdzie media, film, telewizja i internet stanowią centralną część naszego życia.
Wielokrotny zdobywca nagrody Grammy i Oscara Joseph Henry "T Bone" Burnett jest producentem, muzykiem i kompozytorem. Burnett niedawno wydał Acoustic Space, pierwszą pełnometrażową część trylogii The Invisible Light, eksperymentalnego cyklu utworów, inspirowanego myślą przewodnią, iż społeczeństwo zostało poddane pandemii programowania, która powoduje, że tracimy zdolność odróżniania faktów od fikcji. Burnett skomponował i wyprodukował także muzykę do cieszącego się uznaniem krytyków serialu HBO True Detective, a jego prace filmowe obejmują pięciokrotnie nagrodzoną Grammy ścieżkę dźwiękową do O Brother, Where Art Thou?, The Big Lebowski, Cold Mountain, The Hunger Games, Crazy Heart. Współpracował z wieloma artystami, w tym min. z Bobem Dylanem, Elvisem Costello i Royem Orbisonem, jest laureatem nagrody Grammy za Album Roku "Raising"Sand Roberta Planta i Alison Krauss.
Jay Bellerose jest perkusistą najbardziej znanym z występów na żywo. Pracował z artystami, takimi jak Elton John, Leon Russell, Allen Toussaint, Ray LaMontagne, Gregg Allman, Regina Spektor i Willie Nelson.
Artysta, kompozytor, producent i muzyk Keefus Ciancia współpracował z wieloma artystami, w tym z Kimbrą, Nikkiem Costą, Benjim Hughesem i Cassandrą Wilson. Wraz z Jade Vincent założył The Jade Vincent Experiment, eksperymentalną grupę z gatunku film-noir, który doprowadził ich do połączenia z T Bone Burnett'em po tym, jak usłyszał ich występ na KCRW. Relacja Ciancii i Burnetta rozkwitła, obaj współpracowali przy kilku projektach, w tym przy ścieżce dźwiękowej do serialu HBO True Detective i The Ladykillers braci Cohen.
Lista utworów:
1. Realities. com
2. I'm Starting a New Life Today
3. Mother Cross (We Think We Think)
4. A Better Day
5. Casting A Spell
6. You May Leave But This Will Bring You Back
7. Mother Cross (We Think We Think) Reprise
8. Itopia Chant
9. A Better Day (Reprise)