Informujemy, że serwis ten wykorzystuje pliki Cookie. Aby dowiedzieć się więcej kliknij tutaj.
Wersja mobilna [przełącz]

Stone Temple Pilots - Perdida

Flaga Polska 7 lutego 2020, piątek
Arysta: Stone Temple Pilots
Wytwórnia: Warner Music
Rock

Stone Temple Pilots rozpoczynają nową, muzyczną przygodę z pierwszym akustycznym albumem "Perdida". Na płytę trafiło 10 osobistych piosenek, pełnych introspekcyjnych tekstów i zaskakujących aranżacji, które zabierają słuchacza w emocjonalną i dźwiękową podróż.
"Perdida" to ósmy studyjny album Stone Temple Pilots. W nagraniu udział wzięli gitarzysta Dean DeLeo, basista Robert DeLeo, perkusista Eric Kretz oraz wokalista Jeff Gutt, który dołączył do zespołu w 2017 roku. Muzycy sami wyprodukowali materiał, a większość zarejestrowali w studiu Kretza - Bomb Shelter.
Tytuł "Perdida" (z hiszpańskiego "strata") nadaje ton mrocznemu klimatowi dzieła. "Trzeba to przeżyć, by móc o tym napisać, a ta płyta odzwierciedla wszytsko, przez co ostatnio przechodziliśmy" - wyjaśnia Dean.
"Fare Thee Well" to pierwszy singiel a zarazem piosenka otwierająca album, która zaczyna się akustyczną gitarą i słowami: "Fare thee well, so long/I hate to say goodbye to you".
"Pisząc teksty musiałem się tak bardzo odsłonić, jak Dean i Robert podczas pracy nad muzyką" - mówił o emocjonalnej szczerości w słowach piosenek Gutt.
Robert podkreśla, że "Perdida" to w równej mierze podróż muzyczna, co emocjonalna, a zawdzięczamy to brzmieniom takich instrumentów jak flet, saksofon altowy, vintage'owe klawisze, meksykańska gitara czy cytra. "Od zawsze byłem zafascynowany tym, jak różne instrumenty wydobywają z piosenki zaskakujące elementy" - opowiada Robert. "Współpraca z innymi muzykami była dla nas wielką przyjemnością, ponieważ mieliśmy okazję dowiedzieć się, jak inni słyszą nasze piosenki. "
"W końcu będziemy mieć okazję sięgnąć po piosenki, których nigdy nie graliśmy na żywo albo te, których nie wykonywaliśmy od ponad 20 lat" - dodaje Kretz.
Lista utworów:

1. Fare Thee Well
2. Three Wishes
3. Perdida
4. I Didn't Know The Time
5. Years
6. She's My Queen
7. Miles Away
8. You Found Yourself
9. I Once Sat At Your Table
10. Sunburst