Informujemy, że serwis ten wykorzystuje pliki Cookie. Aby dowiedzieć się więcej kliknij tutaj.
Wersja mobilna [przełącz]

Stjepan Hauser - Classic

Flaga Polska 7 lutego 2020, piątek
Arysta: Stjepan Hauser
Wytwórnia: Sony
Klasyka

Sony Classical ma zaszczyt zaprosić do wysłuchania albumu zatytułowanego "Classic", którego bohaterem jest Stjepan Hauser- połowa słynnego duetu wiolonczelowego 2Cellos.
Założony w 2011 roku chorwacki duet szturmem zdobył miejsce pośród największych gwiazd nagrywając cover Michaela Jacksona "Smooth Criminal" i umieszczając go na serwisie YouTube.
2 Cellos to duet chorwackich wiolonczelistów prezentujący swój unikalny styl muzyczny łączący w sobie najlepsze cechy muzyki klasycznej, filmowej, pop i rocka. Niezależnie od tego czy grają Bacha, Vivaldiego czy szaleją na scenie prezentując utwory rockowe, Luka i Stjepan nie znają granic podczas swoich wykonań koncertowych. Podczas swojego ostatniego tourne amerykańskiego, zawierającego 28 koncertów, zespół zgromadził 150. 000 widzów. Koncertują z powodzeniem na całym świecie występując w takich miejscach jak: Radio City Music Hall w Newym Yorku, Royal Albert Hall w Londynie oraz Sydney Opera House w Australii. Wstępowali z Stevenem Tylerem, Andrea Bocellim, Red Hot Chili Peppers, Queens of the Stone Age, Georgem Michaelem a także dwukrotnie wyruszyli w trasę koncertową z Eltonem Johnem.
"Classic" to wybór niezwykle popularnych utworów muzyki klasycznej w opracowaniu na wiolonczelę z towarzyszeniem orkiestry symfonicznej. Wspólnie z London Symphony Orchestra, Hauser stwarza niepowtarzalny klimat pozwalający, nawet początkującym słuchaczom, "zanurzyć się w oceanie piękna muzyki klasycznej... ".
Lista utworów:
1. Swan Lake
2. Rachmaninov 2nd Piano Concerto
3. Caruso
4. Air On A G String
5. The Nutcracker Suite
6. Concerto For Clarinet
7. Nocturne In C Sharp
8. Intermezzo (Cavalleria Rusticana)
9. River Flows In You
10. Lascia Ch'io Pianga
11. The Lonely Shepherd
12. Piano Concerto No. 21
13. Nocturne
14. Nessun Dorma
15. Lacrimosa
16. Adagio For Strings