Informujemy, że serwis ten wykorzystuje pliki Cookie. Aby dowiedzieć się więcej kliknij tutaj.

Steven A. Silbiger - MBA w dziesięć dni. Praktyczny kurs menedżerski

Flaga Polska 14 kwietnia 2023, piątek
Autor: Steven A. Silbiger
Wydawnictwo: MT Biznes
Biznes i Marketing

Szybko i efektywnie opanuj umiejętności nauczane w najlepszych amery-kańskich szkołach biznesu.
Międzynarodowy bestseller Stevena Silbigera MBA w dziesięć dni pomógł już tysiącom osób opanować wiedzę wykładaną w najlepszych szkołach biznesu w Stanach Zjednoczonych, przy czym korzystanie z tej książki wy-maga poświęcenia zaledwie ułamka czasu i kosztów potrzebnych do uzy-skania dyplomu MBA. Nowe, zaktualizowane wydanie zawiera najbardziej przydatne informacje niezbędne do zrozumienia zawiłości współczesnego globalnego biznesu.
10-dniowy kurs MBA zawarty w tej książce jest syntezą materiału wykłada-nego podczas najpopularniejszych kursów biznesu na Uniwersytecie Harvarda, Uniwersytecie Stanforda, Uniwersytecie Pensylwanii, Uniwersy-tecie Chicagowskim, Uniwersytecie Northwestern i Uniwersytecie Wirginii. Obejmuje takie zagadnienia jak: przywództwo, etyka i praworządność w biznesie, planowanie finansowe, obrót nieruchomościami oraz wiele innych aktualnych tematów.
Z tej książki nauczysz się m. in. :
czytać i interpretować sprawozdania finansowe
opracowywać i wdrażać skuteczne i przejrzyste plany marketingowe
rozumieć zasady i metody rachunkowości
zarządzać relacjami z szefem
opracowywać strategie
rozumieć koncepcję wartości bieżącej
wykorzystywać techniki ilościowe do oceniania projektów
wyceniać akcje, obligacje i opcje
interpretować język prawa gospodarczego
używać żargonu menedżerów.
Dzięki tej niezwykłej książce zdobędziesz informacje, doświadczenie i pew-ność siebie, niezbędne do osiągnięcia sukcesu. Wystarczy jeden rozdział dziennie.
"Nie mogłem przerwać kariery na dwa lata, ale wiedziałem, że dzięki MBA mógłbym lepiej obsługiwać swoich klientów. Steve Silbiger umożliwił wszystkim profesjonalistom z małych i dużych firm sięgnięcie po tę wiedzę. Dał mi przewagę konkurencyjną, której brakuje wielu osobom. "
Gary Bleiberg, dyrektor finansowy firmy High Yield, należącej do Carlyle Group
"Każdy, kto kiedykolwiek marzył o ukończeniu studiów MBA w kilka dni, ma teraz do dyspozycji MBA w dziesięć dni Silbigera. To synteza najlepszych programów MBA. Książka jest interesująca, pełna ważnych informacji i zde-cydowanie tańsza od studiów. Polecam!"
Tom Fischgrund, autor książki The Insider's Guide to the Top Ten Business Schools, absolwent studiów MBA na Uniwersytecie Harvarda, rocznik 1980, menedżer ds. marketingu w Coca-Coli
"Lektura tej książki przywołała żywe wspomnienia z dwóch najtrudniejszych i najboleśniejszych lat mojego życia. Żałuję, że mając dyplom licencjacki z filozofii, nie przeczytałem jej przed podjęciem studiów w szkole biznesu. "
Paul Pliakas, absolwent studiów MBA na Uniwersytecie Wirginii, rocznik 1990, zastępca menedżera produkcji w Kimberly-Clark
"MBA w dziesięć dni wspaniale odświeża wiedzę, ponieważ stanowi podsu-mowanie wszystkich ważnych dziedzin wiedzy ujętych w programie moich studiów MBA na prestiżowej uczelni. Co ważniejsze, książka Silbigera po-mogła mi lepiej zrozumieć wiele zagadnień – i przyczyniła się do tego bar-dziej niż dwa lata niesamowitych wysiłków podczas studiów. "
Thomas C. Port, absolwent studiów MBA na Uniwersytecie Columbia, rocznik 1986, dyrektor finansowy NutriSystem, Inc.
Powyższy opis pochodzi od wydawcy.