Informujemy, że serwis ten wykorzystuje pliki Cookie. Aby dowiedzieć się więcej kliknij tutaj.

SteamOS

Flaga 13 grudnia 2013, piątek
Twórca: Valve
Podgatunek: System operacyjny
Software

Steam dostępny będzie na nowym systemie operacyjnym
W trakcie prac nad optymalizacją programu Steam dla wymagań pokoju dziennego doszliśmy do wniosku, że najlepszym sposobem dostarczenia funkcjonalności, którą chcemy uzyskać, będzie stworzenie systemu operacyjnego zbudowanego wokół Steam. SteamOS łączy architekturę Linuksa z funkcjonalnością wymaganą do grania na dużym ekranie. SteamOS dostępny będzie wkrótce za darmo jako samodzielny system operacyjny dla maszyn działających w pokojach dziennych.


Pokój dzienny i Steam
Wreszcie granie na dużym ekranie nie oznacza porzucania twoich ulubionych gier, przyjaciół oraz funkcjonalności programu Steam. SteamOS, działający na każdej maszynie w pokoju dziennym, umożliwi dostęp do najlepszych dostępnych gier oraz zawartości tworzonej przez użytkowników.

Wydajność
W SteamOS udało nam się osiągnąć znaczące zwiększenie wydajności w tworzeniu grafiki, a w chwili obecnej pracujemy nad działaniem systemów dźwięku oraz zmniejszaniem opóźnień związanych z reakcją na działania użytkownika. Twórcy gier już teraz korzystają z tych zalet podczas tworzenia swoich nowych gier dla systemu SteamOS.

System współpracy
Steam nie jest systemem jednokierunkowym - jest on platformą rozrywki tworzoną przez wielu użytkowników, gdzie każda osoba może stworzyć zawartość dla tysięcy innych osób. W SteamOS otwartość oznacza, że każdy producent sprzętu może zmieniać sposób i działanie sprzętu w pokoju dziennym szybciej niż kiedykolwiek w przeszłości. Twórcy zawartości mogą się łączyć bezpośrednio ze swoimi klientami. Użytkownicy mogą zmienić każdą część oprogramowania lub sprzętu w zależności od ich upodobań. Gracze mają możliwość współpracy w tworzeniu gier, które kochają. SteamOS będzie kontynuować swoją ewolucję, lecz pozostanie on środowiskiem umożliwiającym nieprzerwaną innowację.

Strumieniowanie
Wszystkie twoje gry z systemu Windows oraz Mac dostępne są także na twojej maszynie z systemem SteamOS. Włącz swój ulubiony komputer i uruchom Steam jak zawsze to robisz - tym razem twoja rozgrywka może być przekazywana bezpośrednio na twoją maszynę z systemem SteamOS za pomocą sieci domowej.

Muzyka, Telewizja, Filmy
Współpracujemy z wieloma dostawcami zawartości medialnej, z której korzystasz każdego dnia. Wkrótce upublicznimy te funkcje, co pozwoli na dostęp do ulubionej muzyki oraz filmów na platformie Steam oraz SteamOS.

Dzielenie się grami
Dzielenie się grami na Steam w przeszłości przysparzało wiele problemów. Funkcja dzielenia się grami umożliwia ci granie w gry innych osób oraz zdobywanie osiągnięć Steam na własnym koncie, a także zapisywanie postępów gier w systemie Steam Cloud.

Opcje rodzinne
Pokój dzienny to miejsce rodzinne - w związku z tym najprawdopodobniej nie chcesz, aby dzieci miały dostęp do gier dla rodziców. Wkrótce możliwe będzie kontrolowanie dostępu do gier przez różne osoby, umożliwiając wszystkim rozgrywkę w gry im przeznaczone.


Wszystkie gry, które kochasz
Setki świetnych gier są już dostępne i działają na systemie SteamOS. Wkrótce pojawią się informacje odnośnie największych i najpopularniejszych tytułów dostępnych bezpośrednio dla systemu SteamOS w roku 2014. Możliwy jest także dostęp do katalogu ponad 3000 gier oraz aplikacji za pomocą strumieniowania w domu.


50 milionów znajomych
Użytkownicy Steam są źródłem dobrej zabawy na platformie Steam. Poznawaj nowych ludzi, dołączaj do grup, twórz klany, rozmawiaj w czatach w grze i dodatkowo zanurz się w Centrach Gier, gdzie żyje społeczność gier oraz dostępna jest zawartość dodatkowa.

Warsztat
Energia innowacji użytkowników Steam przybiera zauważalne formy w Warsztacie - miejscu, gdzie dostępne są najlepsze modyfikacje gier. Tutaj możesz tworzyć, odkrywać oraz pobierać niemal nieskończoną ilość zawartości stworzonej przez społeczność.

Wieloplatformowość
Uproszczone dostarczanie zawartości, system zapisu, który działa za ciebie oraz automatyczne aktualizacje dla wszystkiego. Zmień maszynę i kontynuuj rozgrywkę, gdzie została zakończona - nie martw się o zapisywanie ustawień. Wszystkie dane twoich gier zapisywane są w Steam Cloud.

Nieprzerwana ewolucja
Sama platforma Steam zmienia się bez przerwy od jej debiutu w roku 2003. SteamOS będzie nieprzerwanie modyfikowany - nie ogranicza się to tylko do aktualizacji zawartości od twórców, ale planujemy także dodawanie funkcji do samego systemu operacyjnego.

Światowość
Steam dostępny jest w 185 krajach i został przetłumaczony na 25 języków. Jako globalna platforma Steam oraz SteamOS dostarczają rozrywkę bez granic dla wszystkich użytkowników.