Informujemy, że serwis ten wykorzystuje pliki Cookie. Aby dowiedzieć się więcej kliknij tutaj.
Wersja mobilna [przełącz]

Splinter Cell: Blacklist

Flaga Polska 22 sierpnia 2013, czwartek
Flaga Europa 23 sierpnia 2013, piątek
Flaga Stany Zjednoczone 20 sierpnia 2013, wtorek
Producent: Ubisoft
Wydawca: Ubisoft
PC PS3 WiiU X360

Wojska USA stacjonują w dwóch trzecich wszystkich państw na świecie. Dla części z tych państw tego już za wiele. Terroryści przedstawiają ultimatum: Blacklist - śmiercionośną "czarną listę" nasilających się ataków wymierzonych w interesy Stanów Zjednoczonych. Sam Fisher jest dowódcą nowo utworzonego oddziału, 4. Eszelonu (4th Echelon): tajnej jednostki odpowiadającej wyłącznie przed prezydentem Stanów Zjednoczonych. Sam i jego ekipa muszą odszukać terrorystów za pomocą wszelkich dostępnych środków i powstrzymać odliczanie, zanim skończy się czas.

Działaj bez ograniczeń
Sam znowu ma swój taktyczny kombinezon i gogle, jest też bardziej niebezpieczny niż kiedykolwiek wcześniej. Jako jedyny tajny agent mogący działać ponad prawem wykorzystuje bezlitosne metody przesłuchań w celu uzyskania informacji kluczowych dla zapobieżenia kolejnemu atakowi z Blacklist. Tropiąc terrorystów na całym świecie, Sam zawita do wielu egzotycznych miejsc oraz do różnych miast w Stanach, bezustannie ścigając się z czasem i próbując odkryć, kto stoi za terrorystyczną "czarną listą". Emocjonującą rozgrywkę dodatkowo wspomaga pełne zastosowanie techniki motion capture, dzięki czemu gra dostarcza filmowych wręcz doznań.

Zabijaj w ruchu
Dzięki trybowi Zabijania w ruchu (Killing In Motion) Sam może jednym płynnym ruchem oznaczyć i wyeliminować z zabójczą precyzją wielu przeciwników jednocześnie. Aktywny sprint (Active Sprint) pozwala mu natomiast na łatwe i płynne przemieszczanie się po otoczeniu, wspinanie na ściany i przeskakiwanie nad przeszkodami oraz osiąganie kolejnych celów.

Wykorzystaj potęgę prototypów 4. Eszelonu (4th Echelon)
Gra Blacklist zawiera wiele nowości opartych na korzeniach serii. Gracze będą mogli korzystać z różnych wariacji na temat znanego z poprzednich części sprzętu, w tym przerobionymi klasycznymi rodzajami broni. Infiltruj komórki terrorystyczne przy pomocy nowych gadżetów, takich jak ulepszona kamera przewodowa (snake cam) czy trójwirnikowa mini-sonda (micro-trirotor drone), dzięki której Sam może przeprowadzić zwiad, zdalnie oznaczyć cele, odwrócić uwagę przeciwników, czy nawet zdetonować ją z mocą granatu. W Blacklist powróci również lubiane przez fanów wyposażenie, takie jak pociski rażące prądem (sticky shocker), zaś do brutalnej walki w zwarciu gracze będą mogli wykorzystać zakrzywiony nóż Karambit.

Stwórz nowy Eszelon
Dzięki bezpośredniemu upoważnieniu samego prezydenta, Sam tworzy zupełnie nową jednostkę Eszelonu: jego ekipa, jego zasady. Anna "Grim" Grimsdottir kontroluje sferę techniczną, agent CIA Isaac Briggs zapewnia dodatkową siłę ognia, a ekipę wsparcia uzupełnia haker Charlie Cole. 4. Eszelon (4th Echelon) jest w pełni mobilną jednostką operacyjną z dostępem do nieograniczonych zasobów i najnowszej technologii, działającą z pokładu przebudowanego, niewykrywalnego dla radarów samolotu Paladin.

Ciesz się w pełni zintegrowanym doświadczeniem
Sam i jego ekipa w czasie rzeczywistym zyskują wiedzę na temat ataków terrorystycznych dzięki Strategicznemu Interfejsowi Zadaniowemu (Strategic Mission Interface, SMI). SMI pozwala pozostającemu w ciągłym ruchu oddziałowi na otrzymywanie danych dotyczących celów zadania. Gracze mogą zarabiać pieniądze za wykonywanie zadań oraz realizację celów i kupować za nie ulepszoną broń czy przedmioty za pośrednictwem konsoli SMI na pokładzie samolotu Paladin.

Tagi: TPS, TPP, Skradanka