Informujemy, że serwis ten wykorzystuje pliki Cookie. Aby dowiedzieć się więcej kliknij tutaj.

Soul Friends - Travellin' High & Low

Flaga Polska 3 marca 2023, piątek
Arysta: Soul Friends
Wytwórnia: Sonic Distribution
Rock

Projekt Soul Friends powstał w Warszawie z inicjatywy Marka Gołębiewskiego (Restless) i Mirka Gila (Believe, Mr. Gil, ex-Collage). Płyta jest złożona z autorskich kompozycji Marka Gołębiewskiego, który odpowiada za muzykę, teksty, wszystkie gitary oraz wokale. Sekcja rytmiczna to perkusista Roberta Qba Kubajek (Róże Europy, Hetman, Closterkeller, TrzyCzwarte, AllMyLife Dive, Believe, Mr Gil) i Michał Zawadzki (Restless, Antigama).
Muzycznie płyta Soul Friends naznaczona jest nieprzemijającą fascynacją Marka amerykańskim południem, muzyką pełną soczystych gitarowych brzmień, emocjonalnych partii solowych, wciągających melodii a przede wszystkim harmonii gitarowych których jest absolutnym fanem m. in. Allman Brothers Band, Lynyrd Skynyrd, The Outlaws, The Black Crowes ale też klasyka amerykańskiego rocka - The Eagles, Bruce Springsteen, Tom Petty, Cinderella, Joe Bonamassa, Kenny Wayne Shephard, Neil Young itp. oraz współczesne amerykańskie country: Garth Brooks, Luke Bryan, Florida Georgia Line I wiele innych.
Tytuł i nazwa projektu odzwierciedla wyjątkowy charakter tych sesji, nie tylko wspólnych godzin nagraniowych ale też wielogodzinnych rozmów i atmosfery jaka im towarzyszyła. Nazwa Soul Friends – to Przyjaciele których łączy podobne rozumienie i czucie muzyki, emocji, pasji i radości czyli w skrócie Wspólna Muzyczna Dusza. Tytuł "Travellin' High and Low" to zaproszenie do opowieści zawartych w tekstach. Bez zadęcia, bez tzw artyzmu, teksty opowiadają o podstawowych ludzkich emocjach z jakimi każdy z nas boryka się w swoim życiu.
Płyta została nagrana w Gil Studio, producentem oraz autorem miksu jest Mirek Gil. Master został wykonany przez Steve Corrao w Sage Audio Studio w Nashville.
Skład i produkcja:
Marek Willie Gołębiewski – muzyka, teksty, gitary, wokale
Robert Qba Kubajek – perkusja i aranżacje rytmiczne
Michał Majkel Zawadzki – bas
Mirek Gil – producent muzyczny i miks
Lista utworów:
1. Southern Soul
2. Give Me a reason
3. Travellin' High & Low
4. At Least
5. Why Don't You
6. Wild & Free
7. Be Brave
8. Under Steel
9. State of Play
10. Freedom Ahead
11. Heart & Soul
12. Young Heart