„Sophie Pacini jest protegowaną Marthy Argerich i to widać. . . Podobna atmosfera w trakcie gry i całkowity brak lęku aby dodać jeszcze więcej energii" –Gramophone.
Urodzona w Monachium w 1991 roku Pacini rozpoczęła naukę w wieku 10 lat jako uczennica Karla-Heinza Kämmerlinga w Salzburg Mozarteum. Dwa lata później przyjęto ją do nowozałożonego Institute For Highly Gifted Students. Od 2007 roku kontynuowała naukę w ramach master classes prowadzonych przez Pawła Giliłowa, a w 2011 roku otrzymała dyplom z wyróżnieniem. W 2010 roku poznała Marthę Argerich, która rok później zaprosiła ją aby dała recital w ramach Martha Argerich Project w Lugano. Był to przełomowy moment w karierze młodej pianistki.
"Nasz pierwszy projekt łączy utwory Beethovena i Liszta, dwóch kompozytorów, którzy muzycznie mieli na mnie ogromny wpływ. Uosabiają to, co mnie zafascynowało i zachwyciło w fortepianie od samego początku: możliwość przeniesienia całej orkiestry na klawiaturę i śledzenie złożoności partytury w najdrobniejszych szczegółach, a także ideę instrumentu postrzeganego, jako odbicie potęgi ewolucji muzycznej”- Sophie Pacini.
Lista utworów:
1. Beethoven: Piano Sonata No. 21 in C Major, Op. 53 "Waldstein": I. Allegro con brio - Sophie Pacini
2. Beethoven: Piano Sonata No. 21 in C Major, Op. 53 "Waldstein": II. Introduzione. Adagio molto - Sophie Pacini
3. Beethoven: Piano Sonata No. 21 in C Major, Op. 53 "Waldstein": III. Rondo: Allegretto moderato - Prestissimo - Sophie Pacini
4. Liszt: 6 Consolations, S. 172: No. 1 in E Major - Sophie Pacini
5. Liszt: 6 Consolations, S. 172: No. 2 in E Major - Sophie Pacini
6. Liszt: Overture to Tannhäuser - Concert Paraphrase, S. 442 - Sophie Pacini
7. Liszt: Reminiscences de Don Juan, S. 418 - Sophie Pacini
8. Liszt: Liebestraum No. 3 in A-Flat Major, S. 541: III. "O lieb so lang du lieben kannst" - Sophie Pacini
9. Liszt: Hungarian Rhapsody No. 6 in D-Flat Major, S. 244/6 - Sophie Pacini