Informujemy, że serwis ten wykorzystuje pliki Cookie. Aby dowiedzieć się więcej kliknij tutaj.
Wersja mobilna [przełącz]

Sławek Jaskułke - Park.Live, Nature Concrete Music. Volume 1

Flaga Polska 10 lipca 2020, piątek
Arysta: Sławek Jaskułke
Wytwórnia: Jazz Sound
Blues/Jazz

Płyta Sławka Jaskułke "Park. Live, Nature Concrete Music Vol. I" jest zapisem koncertu, który odbył się 25 lipca 2019 roku w ogrodzie Muzeum Sopotu. Połączenie dźwięków natury i fortepianu tworzy symbiozę nadającą płycie szczególnego waloru. Tu słychać lato i czuć morze. Tu przestrzeń muzyczna budowana przez pianistę idealnie koresponduje z przestrzenią otoczenia. Sławek Jaskułke znany jest z tworzenia muzyki głębokiej w przekazie. Albumem Park. Live idzie jednak krok dalej i wychodzi poza utarte schematy rejestrowania muzyki w studiach nagraniowych.
Sławek Jaskułke: "Rejestrowanie muzyki w otwartej przestrzeni jest dość ryzykowne, bo obarczone wieloma aspektami technicznymi i akustycznymi. Daje jednak możliwość wzbogacenia dźwięków o niemożliwy do uzyskania w studyjnych warunkach walor – odgłosy natury. "
Album zarejestrowany w otwartej przestrzeni jest pierwszym dokonaniem artysty z zakresu muzyki konkretnej (kierunek twórczy, w którym jednym ze środków wyrazu jest przestrzeń, w której muzyka jest wykonywana, bądź dla której jest komponowana).
Tomoaki Nakamura - japoński krytyk i popularyzator muzyki o albumie: "Cudowny moment w polskim ogrodzie. Swoisty mikrokosmos, w którym śpiew ptaków, odgłosy mew, zabawa dzieci, pięknie harmonizują z fortepianem solo. Powstał magiczny świat, pełen wrażliwości charakterystycznej dla twórczości Sławka Jaskułke. "
Muzycy:
Sławek Jaskułke: fortepian
Lista utworów:
1. Park I12:09
2. Park II9:17
3. Park III11:07
4. Park IV6:49
5. Park V6:44