Informujemy, że serwis ten wykorzystuje pliki Cookie. Aby dowiedzieć się więcej kliknij tutaj.
Wersja mobilna [przełącz]

Skampararas - United

Flaga Polska 11 stycznia 2019, piątek
Arysta: Skampararas
Wytwórnia: RockersPro
Reggae/Ska

Grupa Skampararas zadebiutowała w 2000 roku, albumem o tytule "Jedność i zwycięstwo", zespół zaprezentował na nim dynamiczny materiał, w którym ska dominowało nad pojawiającymi się niekiedy rytmami punkowymi. Dwa lata później grupa zarejestrowała kolejny materiał na płytę. Krążek o tytule "Bawcie się" wydany został w Czechach, a następnie w Polsce przez wytwórnię Jimmy Jazz Records.
W 2008 roku kompozycje zespołu, pojawiły się na płycie o tytule "Street Ska". Także tym razem zespół skupia się na jamajskim brzmieniu porywając słuchaczy do tańca przy kompozycjach utrzymanych w stylistyce współczesnego ska.
W 2017 roku z okazji jubileuszu 20 lecia istnienia, grupa nagrała ponownie najlepsze utwory z trzech dotychczasowych wydanych albumów. Na płycie o tytule "XX" wydanej przez Kontrowers & Skampararas Records gościnnie pojawili się byli członkowie grupy. Rok później zespół zarejestrował kompozycję. Efektem sesji jest album o tytule "United". Na płycie znajdziecie 12 utwory stylistycznie łączące przebojowe kompozycję współczesnego ska z tonowanym brzmieniem jamajskim.
Album "United" jest efektem pracy wielu członków zespołu, grających w składzie zarówno teraz, jak i w przeszłości. Pierwsze studyjne rejestracje materiału powstały dwa lata po wydaniu krążka "Street Ska", jednakże częste zmiany składu w szczególności na perkusji, gitarze i wokalu uniemożliwiały tworzenie oraz nagrywanie nowych kompozycji. W roku 2017 z okazji jubileuszu 20-lecia istnienia zespołu ukazał się krążek o tytule "XX". Oprócz nowych kompozycji umieszczono na nim nowo nagrane utwory z trzech dotychczas wydanych albumów.