Informujemy, że serwis ten wykorzystuje pliki Cookie. Aby dowiedzieć się więcej kliknij tutaj.
Wersja mobilna [przełącz]

Simon Beckett - Wołanie grobu

Simon Beckett - The Calling of the Grave
Flaga Polska 10 grudnia 2015, czwartek
Autor: Simon Beckett
Wydawnictwo: Amber
Sensacja i Kryminał

Doktor David Hunter skłania zmarłych do zwierzeń w literackich thrillerach, które poruszają najgłębsze emocje milionów czytelników.

"Chemia śmierci", "Zapisane w kościach", "Szepty zmarłych" i "Wołanie grobu" to światowe bestsellery przetłumaczone na 29 języków i sprzedane w 9 000 000 egzemplarzy.

Najnowszy literacki thriller Simona Becketta, "Wołanie grobu", wszedł na brytyjskie listy bestsellerów w kwietniu 2011 roku. W maju wystartował w Polsce na pierwszym miejscu list bestsellerów.

"Im coś jest głębiej, tym dłużej przetrwa. Martwe ciało odcięte od światła, powietrza i ciepła może trwać prawie wiecznie. Jednak w naturze nic naprawdę nie ginie i nic też nie pozostaje całkiem ukryte".

Osiem lat wcześniej:

Odnaleziono grób ofiary bestialskiego mordu. Doktor David Hunter – młody antropolog sądowy – bada zwłoki. Odrażający fizycznie mężczyzna o straszliwej sile przyznał się do zabójstw czterech dziewcząt. Miał wskazać, gdzie je pogrzebał. Ale uciekł. Mogił nie znaleziono. Dochodzenie przerwano.

A potem był tragiczny wypadek, który odmieni doktora Huntera na zawsze.

Teraz:

Morderca znowu jest na wolności. Doktor Hunter znowu zostaje wezwany do Dartmoor. Te same ponure torfowiska i wrzosowiska. Ta sama wilgotna mgła. Ten sam morderca. I ci sami ludzie, z którymi wtedy Hunter pracował. Ta sama kobieta – psycholog policyjny, która teraz boi się. Bardzo się boi.

Wokół gęstnieją przeszłość i strach. Narastają, obezwładniają. Znowu każdy może być ofiarą i każdy może być mordercą.