Informujemy, że serwis ten wykorzystuje pliki Cookie. Aby dowiedzieć się więcej kliknij tutaj.
Wersja mobilna [przełącz]

Shaggy - Wah Gwaan

Flaga Polska 28 czerwca 2019, piątek
Arysta: Shaggy
Wytwórnia: Universal
Reggae/Ska

"Wah Gwaan?!" oznacza jamajskie powitanie "jak tam?". To także tytuł płyty Shaggy'ego, która zawiera kolekcję utworów podkreślających jamajskie korzenie, światowe wpływy, nieustającą radość oraz introspektywną stronę artysty. "Nie chciałem za bardzo zagłębiać się w politykę na tym krążku. Wolałem, by miał lżejszy ton i był powrotem do klasycznego Shaggy'ego" - tłumaczy gwiazdor.
Pod pojęciem "klasyczny Shaggy" kryją się hity, które jednoczą słuchaczy w świecie pełnym podziałów. Jeśli chodzi o związki, wszyscy jesteśmy do siebie bardzo podobni.
Kawałek "Use Me" zawiera wszystkie znaki szczególne hitów Shaggy'ego: jamajski klimat, dowcipną grę słów i chwytliwą popową melodię. Bez względu na kolor skóry, wiek czy orientację, słuchacze mają szanse utożsamić się z tym utworem.
Na "Wah Gwaan?!" pojawia się ciekawy zestaw gości. W hicie "You" słyszymy 19-letniego kanadyjskiego wokalistę Alexandra Stewarta, a w "Supernatural" – księżniczkę dancehallu Shenseea oraz nominowaną do Grammy Stacy Barthe. W "Money Up" Shaggy łączy siły z Noah Powa, a w "Tic Toc" z Nikki Jam oraz Jasonem Derulo. Za produkcję odpowiadają m. in. Tony CD Kelly, Dave Kelly, Martin Kierszenbaum (Sting, Lady Gaga), iLLWayno (Nicki Minaj, Nas, 2Chainz), Kizzo i Costi Official. 1.
Lista utworów:
1. Caribbean Way
2. When She Loves Me
3. You
4. Friends
5. Money Up
6. Supernatural
7. Wrong Room
8. Praise
9. Ketch Mi Up
10. Use Me
11. Make Up Sex
12. Body Good
13. Live
14. Frenemy
15. Love Me Now
16. Crashing Down