Informujemy, że serwis ten wykorzystuje pliki Cookie. Aby dowiedzieć się więcej kliknij tutaj.

Schiller - Illuminate

Flaga Polska 10 marca 2023, piątek
Arysta: Schiller
Wytwórnia: Sony
Elektroniczna

Schiller, niemiecka legenda muzyki elektronicznej, wizjoner i kompozytor, świętuje 25-lecie kariery scenicznej wydając podwójny album "Illuminate". Kreatywność Christophera von Deylena nie słabnie: wydawnictwo zawiera aż 28 premierowych utworów zabierających słuchacza w dźwiękowy kosmos. Schiller nieustannie, z zaciekawieniem eksploruje świat. Na "Illuminate" dociera m. in. do Iranu: w utworze "Love and Tears" towarzyszy mu irańsko-kurdyjski artysta, Yalda Abbasi.
Duet sięga po perską melodię ludową, tradycyjne irańskie wokale i instrumenty łącząc je z charakterystycznym dla Schillera brzmieniem. "Nawet w tych niespokojnych czasach jest dla mnie ważne, aby podtrzymywać twórczą wymianę poza granicami kraju. " – tłumaczy muzyk obecność na albumie utworów "Empire of Light" i "Quiet Love", które powstały we współpracy z ukraińskim kolektywem artystów. W chwytliwej piosence "Space" Schillera wsparła urodzona w Liverpoolu Tricia McTeague. Dwudziestominutowy epicki "Midsommar" to z kolei efekt współpracy z Thorstenem Quaeschningiem, muzycznym szefem berlińskich pionierów elektroniki.
"Illuminate" to album, w którym słychać, jak dźwięk syntezatora z lat 80. spotyka się z Dolby Atmos. To dowód na to, że tradycję można połączyć z nowoczesnością. To kolekcja muzyki, która dowodzi jak ciepła, różnorodna i emocjonalna może być muzyka elektroniczna. Schiller pobudza zmysły, unosi i pozwala na ucieczkę w jej najpiękniejszej postaci.