Informujemy, że serwis ten wykorzystuje pliki Cookie. Aby dowiedzieć się więcej kliknij tutaj.
Wersja mobilna [przełącz]

SBB - Welcome [Reedycja]

Flaga Polska 8 listopada 2019, piątek
Arysta: SBB
Wytwórnia: Universal
Rock

Drugi zachodni album SBB, nagrany oryginalnie w 1978 roku. Siedem krótszych, niezwykle różnorodnych kompozycji potwierdzających wielką inwencję legendarnego tria – rozpędzone, progresywne tematy i poruszające piosenki z pomysłem. Definitywna edycja CD z nową książeczką i bonusami.
Większość 1978 roku SBB spędziło na scenach koncertowych całej Europy, będąc m. in. pierwszym polskim wykonawcą, który stanął na deskach festiwalu w Roskilde. We wrześniu znaleźli czas na nagranie swojego kolejnego albumu studyjnego. Wydany zarówno w Polsce, jak i na zachodzie Europy materiał – zmiksowany przez Conny'ego Planka (producent m. in. Kraftwerk i Ultravox) przynosił utwory bardziej zwarte niż dotąd, ale tak samo porywające i intrygujące. Dynamiczne "Walkin' Around the Stormy Bay", na liczne syntezatory i dwie perkusje, kontrastuje tutaj z pastoralnym "How Can I Begin", a piosenkowe, beatlesowskie "Why No Peace" z przypominającym dokonania Pink Floyd "Loneliness".
"Welcome" ukazuje się w odświeżonej, zremasterowanej formie. Materiał podstawowy uzupełniają alternatywne wersje utworów "Rainbow Man" i "Last Man at the Station", radiowe nagranie "Deszcz kroplisty, deszcz ulewny" (rozważane pierwotnie do włączenia do programu płyty) oraz pierwszy szkic "Why No Peace".
Skład:
Józef Skrzek – voc, synth, keyb, hca
Apostolis Antymos – g, buzuki
Jerzy Piotrowski – dr, perc
Lista utworów:
1. Walkin' Around The Stormy Bay
2. Loneliness
3. Why No Peace
4. Welcome Warm Nights And Days
5. Rainbow Man
6. How Can I Begin
7. Last Man At The Station
Bonus Tracks:
8. Deszcz Kroplisty, Deszcz Ulewny
9. Rainbow Man (Full Version)
10. Last Man At The Station (Edit)
11. Why No Peace (Writing Sessions)