Informujemy, że serwis ten wykorzystuje pliki Cookie. Aby dowiedzieć się więcej kliknij tutaj.
Wersja mobilna [przełącz]

SBB - Follow My Dream

Flaga Polska 11 października 2019, piątek
Arysta: SBB
Wytwórnia: Universal
Rock

Początek wędrówki legendy polskiego rocka po scenach zachodniej Europy końca lat 70. Pierwszy album tria wydany w zachodnich Niemczech wypełniły dwie długie, rozbudowane suity, pełne progresywnego patosu, karkołomnych solówek i... funkowych rytmów! Teraz klasyczne wydawnictwo powraca na CD, wzbogacone o trzy nagrania radiowe.
SBB pod wodzą Józefa Skrzeka było w latach 70. niezwykle płodnym i aktywnym zespołem, który non-stop koncertował w całej Europie i co chwilę dokonywał kolejnych nagrań – czy to płytowych, czy radiowych. Zrealizowany w listopadzie 1977 roku album "Follow My Dream" był jednym z pierwszych owoców współpracy z agencją Aries z Getyngi, która zaczęła pracować nad promocją grupy w Europie. Wydany na początku roku kolejnego longplay to zbiór tematów, które do dziś pozostają obowiązkowymi punktami koncertów SBB ("Freedom With Us", "Going Away"), połączonych z instrumentalnymi szaleństwami najwyższej próby ("Wake Up", "3rd Reanimation").
"Follow My Dream" ukazuje się w odświeżonej, zremasterowanej formie. Trzy dodatkowe nagrania pochodzą z radiowych sesji zespołu – wśród nich znalazła się suita "Wiosenne chimery", która była obowiązkowym punktem koncertów zespołu w trakcie promowania płyty w 1978 roku. W książeczce zdjęcia zespołu, szkic na temat powstawania płyty oraz teksty utworów.
Muzycy:
Józef Skrzek – voc, synth, keyb, hca
Apostolis Antymos – g, buzuki
Jerzy Piotrowski – dr, perc
Lista utworów:
Going Away
1. Freedom With Us
2. 3rd Reanimation
3. Going Away
4. (Żywiec) Mountain Melody
Follow My Dream
5. Wake Up
6. In the Cradle of Your Hands (Song for Father)
7. Growin'
8. Follow My Dream
Bonus Tracks
9. Królewskie marzenie
10. Wiosenne chimery
11. Dla przyjaciół