Informujemy, że serwis ten wykorzystuje pliki Cookie. Aby dowiedzieć się więcej kliknij tutaj.
Wersja mobilna [przełącz]

Sari Ska Band - 100% Sari

Flaga Polska 24 stycznia 2020, piątek
Arysta: Sari Ska Band
Wytwórnia: Universal
Reggae/Ska

Śląsk i Zagłębie stały się już dawno niekwestionowaną mekką grup nawiązujących w swojej twórczości do jamajskich korzeni. Ska, reggae, rocksteady i swing są także inspiracją dla powołanej do życia w 2004 roku formacji Sari Ska Band tworzonej przez muzycznych zapaleńców z Żor i Rybnika.
Ilość osób w składzie, a co za tym idzie, instrumentów decydujących o brzmieniu, tłumaczy określenie "band" w nazwie zespołu, który bez przesady można by nazwać także ska orkiestrą.
Grupa znana jest już doskonale na Polskiej scenie ska i reggae zarówno z racji kilkuletniego stażu scenicznego jak i mających podobnie długą tradycję corocznych festiwali muzyki jamajskiej organizowanych przez siebie w Żorach pod nazwą Sari Ska Fest.
Mieszanka wpływów reggae, ska, swingu i rocka to tylko połowa prawdy o dokonaniach Sari Ska Band... . Reszta to doskonale radząca sobie sekcja dęta, wyrazisty wokal, intrygujące klawisze, niezbyt często spotykanie w składzie rodzimych zespołów ska, i teksty osadzone w śląskich realiach, bliskie codziennym problemom ale podane z odpowiednią dozą luzu i poczucia humoru. Nie sposób wreszcie nie wspomnieć o porywających kompozycjach, z których większość już przed wydaniem płyty stała się koncertowymi przebojami zespołu. Wszystko to stanowi o niewątpliwej wartości debiutanckiego krążka Sari Ska Band.
Materiał na płytę "100% Sari" to 14 własnych kompozycji grupy, pośród których dominują skoczne, motoryczne kompozycje nawiązujące do stylistyki legendarnej wytwórni Two Tone. Nie brak także momentów bardziej nastrojowych, w których zespół bardziej zbliża się do miękkiego brzmienia rocksteady nie odmawiając sobie wycieczek w stronę reggae i swingu.
Krążek nie powinien zawieść nikogo kto ceni sobie dokonania krajowych wykonawców z kręgu muzyki jamajskiej, a Sari Ska Band za jego sprawą dołączyli do grona najsolidniejszych wykonawców tego typu w Polsce... .
Lista utworów:
1. Sari Ska Band
2. Chuliganka
3. Miasto
4. Robota
5. Zemsty dni
6. My
7. Jamajka
8. Obtachej
9. Nie chce nam się spać
10. Upadek
11. Emo
12. Konformista
13. Ulica
14. Lysta, lysta