Informujemy, że serwis ten wykorzystuje pliki Cookie. Aby dowiedzieć się więcej kliknij tutaj.
Wersja mobilna [przełącz]

Sanah - Królowa Dram

Flaga Polska 8 maja 2020, piątek
Arysta: sanah
Wytwórnia: Universal
Pop

Ten, kto skuszony "Szampanem" (jednym z największych hitów początku 2020 roku) posłucha jej pozostałych utworów na dobre zakochuje się w sanah. Artystka w 2019 roku systematycznie zaczęła umieszczać w sieci własne kompozycje i w ciągu kilku miesięcy została zauważona przez fanów tzw. inteligentnego popu, dziennikarzy, a także "kolegów z branży" – w połowie 2019 jej "Cząstkę" na wyprzedanym koncercie zaśpiewał sam Dawid Podsiadło. Pod koniec roku sanah miała już wiele wyróżnień za single "Siebie zapytasz", "Idź" czy "Proszę pana" – Piosenkę Dnia w Trójce, #1 na liście VIRAL TOP50 na Spotify, okładkę playlisty TIDAL RISING Polska. Wydała też ściśle limitowaną EP-kę, która dotarła do TOP3 listy sprzedaży winyli w Polsce. Wiele mediów zaliczyło ją do grona największych muzycznych nadziei 2020 – i nie myliło się: od czasu sukcesu "Szampana" jej utwory i teledyski osiągają kilkaset tysięcy odtworzeń dziennie. Została też nominowana do nagrody Fryderyk 2020 aż w 3 kategoriach, w tym za najlepszy debiut.
Debiutancki album "Królowa dram" to sanah na jaką czekali jej fani. Nostalgiczna i wzruszająca, ale także dowcipna i charakterna. W warstwie tekstowej łączy poezję z młodzieżowym slangiem, od strony muzycznej serwuje wpadające w ucho melodie w nietypowych, ciekawych aranżacjach. Album ukazuje się w czterech wersjach fizycznych, a oprócz "Szampana" zawiera także znane już hity "Siebie zapytasz" i "Proszę pana".
Wydawnictwo Super Deluxe Box to prawdziwa gratka dla fanów! Zawiera:
wersję deluxe albumu na CD
album na vinylu
4-utworowę EP-kę na vinylu z nigdzie wcześniej niepublikowanymi utworami demo m. in. angielska wersja "Królowej dram" (dostępna tylko w tym boxie)
kopia oryginalnego notesu sanah z odręcznie pisanymi tekstami piosenek z płyty
kolekcjonerskie zdjęcia
A wszystko to spakowane wyjątkowy box!
Album sanah z pewnością zachwyci i zaskoczy niejednego słuchacza. Artystka zaskakiwać będzie też na licznych, planowanych na 2020 rok koncertach.
Lista utworów:
CD 1
1. Początek
2. Królowa dram
3. To ja a nie inna
4. Siebie zapytasz
5. Melodia
6. Szampan
7. Łezki me
8. Proszę
9. Proszę pana
10. Oto cała ja
11. 2/10
12. Sama
13. Koniec
CD 2
1. Piękno tej niechcianej
2. Cząstka
3. Koronki
4. Idź
5. Solo
6. Aniołom szepnij to
LP 1
Side A
1. Początek
2. Królowa dram
3. To ja a nie inna
4. Melodia
5. Szampan
6. Oto cała ja
Side B
1. Sama
2. Łezki me
3. 2/10
4. Piękno tej niechcianej
5. Aniołom szepnij to
6. Koniec
LP 2: Singiel
Side C
1. Invisible Dress (demo)
2. Shiny People (demo)
Side D
1. You Loved Me (demo)
2. Corners (demo)