Informujemy, że serwis ten wykorzystuje pliki Cookie. Aby dowiedzieć się więcej kliknij tutaj.
Wersja mobilna [przełącz]

Sampa the Great - The Return

Flaga Polska 11 października 2019, piątek
Arysta: Sampa the Great
Wytwórnia: Universal
Elektroniczna

Sampa The Great to kolejne niezwykłe objawienie australijskiej sceny: w 2017 roku została wyróżniona prestiżową Australian Music Prize w 2017, (wcześniej nagrodę zdobyła Courtney Barnett, a nominowani byli m. in. Tame Impala, The Avalanches czy Flume). Krążkiem "The Return" artystka potwierdza swój niezwykły talent, który po raz pierwszy objawiła na znakomitym mixtapie "Birds And The BEE9".
"The Return" to album poruszający osobistym tonem i szczerością emocji, które znajdują wyraz w niezwykle atrakcyjnej muzycznej formie. Echa klasycznego hip-hopu i soulu doskonale komponują się tu z odniesieniami do muzycznych tradycji z krajów południa Afryki, a współczesna produkcja podkreśla rytmiczną inwencję autorów płyty. Do pracy w studio Sampa zaprosiła grono znakomitych współpracowników: za brzmienie krążka odpowiadają m. in. Jonwayne (znany z produkcji dla Stones Throw), Andrei Eremin (nominowany do Grammy współpracownik Hiatus Kaiyote i Cheta Fakera) czy Kwes Darko (producent Slowthai). Na płycie goszczą też: londyński jazzowy kolektyw Steam Down oraz Ecca Vandal.
Premierę albumu zapowiedziały świetne single "Final Form" i "OMG". Ta druga piosenka to szczególnie ważny dla artystki manifest własnej tożsamości: "mam silne poczucie, że mamy zobowiązania wobec rodziny w diasporze i powinniśmy na nowo nauczyć się naszej kultury, języka, duchowości" - tłumaczy Sampa. Teledysk do piosenki kręcony był w Południowej Afryce i Botswanie (gdzie wokalistka dorastała), co pozwoliło jej na spotkanie z rodzicami i zaangażowanie ich w pracę nad powstawaniem video.
Nowa podopieczna Ninja Tune do sukcesu doszła ciężką pracą - kunszt szlifowała podczas freestyle'owych wieczorów w klubach w Sydney oraz podczas studiów w San Francisco i Los Angeles. W międzyczasie zwróciła na siebie uwagę krytyków i takich tuzów sceny jak Denzel Curry (nagrała z nim koncertową wersję "Black Balloons") czy Shabbaka Hutchins, do którego dołączyła na scenie podczas koncertu Sons Of Kemet w londyńskim Somerset House. Występowała też w roli supportu przed takimi gwiazdami jak Kendrick Lamar, Ms. Lauryn Hill, Thundercat czy Ibeyi. Ostatnio dała świetne występy na festiwalu w Glastonbury i Love Supreme Jazz Festival.
Lista utworów:
1. Mwana
2. Freedom
3. Wake Up (Interlude)
4. Time's Up
5. Grass Is Greener
6. Dare To Fly
7. Any Day
8. OMG
9. Light It Up (Interlude)
10. Final Form
11. Heaven
12. Diamond In The Ruff
13. Leading Us Home
14. Summer
15. Brand New
16. Give Love (Interlude)
17. The Return
18. Don't Give Up
19. Made Us Better