Informujemy, że serwis ten wykorzystuje pliki Cookie. Aby dowiedzieć się więcej kliknij tutaj.
Wersja mobilna [przełącz]

Samantha Shannon - Zakon Drzewa Pomarańczy. Część 2

Samantha Shannon - The Priory Of The Orange Tree
Flaga Polska 18 września 2019, środa
Autor: Samantha Shannon
Wydawnictwo: SQN
Fantastyka

Epicka powieść o świecie na krawędzi wojny ze smokami. I o kobietach, które zaciekle walczą o jego ocalenie.
Rozdarty świat. Królowiectwo bez dziedziczki. Wtrzewiach ziemi pradawny wróg budzi się ztysiącletniego snu.
Dom Berethnet włada Inys od stuleci. Wciąż niezamężna królowa Sabran IX musi wydać na świat córkę, by uchronić swoje królowiectwo przed zgubą – lecz ujej wrót kłębią się skrytobójcy. Ead Duryan, choć jest na dworze od lat iwyniesiono ją do rangi damy dworu, pozostaje lojalna jedynie wobec tajemniczej organizacji czarodziejek. Ma za zadanie strzec Sabran przed zakazaną magią.
Po drugiej stronie mrocznego morza Tané jest gotowa poświęcić wszystko, by zostać jeźdźcem smoków, ale los zmusza ją do podjęcia decyzji, która może zniszczyć jej życie. Wschód iZachód nie potrafią się wyzbyć wzajemnej wrogości nawet wobliczu wzbierających sił chaosu, żądnych na zawsze odmienić oblicze świata.
"Zakon Drzewa Pomarańczy to genialnie skonstruowana książka utrzymana wklasycznym klimacie fantasy. Samantha Shannon zaskakuje swoją reinterpretacją legendy ośw. Jerzym, która jest dla niej punktem wyjścia do stworzenia niesamowicie rozbudowanego świata. Wpołączeniu znieszablonowymi bohaterami sprawia, że smak pomarańczy na zawsze pozostanie dla nas wyjątkowy. "
Urszula Słomińska, słomka
"Ta książka rozmontowuje gatunek high fantasy, apotem składa zczęści zupełnie coś nowego... Zmieni układ sił na fantastycznej scenie pisarskiej. "
Melinda Salisbury, autorka "Córki Zjadaczki Grzechów"
"Shannon wykreowała potężną, epicką powieść fantasy wypełnioną po brzegi dworskimi intrygami ipodróżami po niebezpiecznych krainach, zanurzoną wsieci fantastycznych religii, linii iwięzów krwi oraz prawdziwej miłości. Porywa czytelnika dopracowanymi, inteligentnymi dialogami. "
"Publishers Weekly"
"Pozwólcie, że zaprezentuję Wam Waszą nową fantastyczną obsesję. Oto powieść świeża jak poranna rosa iśmiała, że aż strach się bać. Feministyczna historia fantasy tak dopracowana wnajdrobniejszych szczegółach, że ktoś mógłby się pokusić oobwołanie Samanthy Shannon żeńskim George'em R. R. Martinem. To nie tyle powieść, co pełnopakietowe, synestetyczne doświadczenie – prawdziwa podróż prosto do przebogatego, ale iprzerażającego świata, który zrodził się wpięknym umyśle Shannon. "
"Hypable"
"Zmysłowa. Majestatyczna. Dworska intryga przeplata się zrauszem wielkiej przygody. Shannon prowadzi narrację wsposób intymny izdecydowany; ta proza niczym fala tsunami porywa czytelnika iniesie na złamanie karku ku emocjonującemu finałowi. "
"Daily Mail"
Powyższy opis pochodzi od wydawcy.