Informujemy, że serwis ten wykorzystuje pliki Cookie. Aby dowiedzieć się więcej kliknij tutaj.
Wersja mobilna [przełącz]

Roshani Chokshi - Srebrzyste węże. Tom 2

Flaga Polska 22 września 2020, wtorek
Autor: Roshani Chokshi
Wydawnictwo: Galeria Książki
Dla młodzieży

Roshani Chokshi powraca do mrocznego, choć rozjaśnionego blaskiem luksusu świata powieści "Pozłacane wilki", która błyskawicznie podbiła listę bestsellerów "New York Timesa". Autorka porywa czytelników w kolejną fascynującą podróż, w której tajemnice i niebezpieczeństwa czyhają na każdym kroku.
Są dla siebie nawzajem największą miłością i największym zagrożeniem – a także jedyną nadzieją.
Séverinowi i jego drużynie udało się pokrzyżować plany Upadłemu Domowi, ale za zwycięstwo zapłacili straszliwą cenę, z którą nie są w stanie się pogodzić. Rozpaczliwie pragnąc odkupienia, Séverin postanawia skorzystać z ryzykownej wskazówki, aby odnaleźć zagubiony przed wiekami przedmiot, który ma jakoby obdarzać swojego właściciela mocą równą mocy Boga.
Nasi bohaterowie wyruszają w podróż, która zabierze ich daleko od Paryża – do mroźnej Rosji, gdzie zwierzęta z krystalicznego lodu nawiedzają opuszczone dwory, a odrzucone boginie mają śmiertelnie groźne sekrety. W związku z zagadkowymi morderstwami Séverin i jego towarzysze zaczynają się zastanawiać, czy starożytny mit jest na pewno tylko mitem...
Gdy na jaw wychodzą skrywane tajemnice i przypominają o sobie duchy przeszłości, nasi bohaterowie będą musieli dowiedzieć się o sobie wielu nowych rzeczy... A to, co odkryją, może poprowadzić ich zupełnie nieoczekiwaną drogą.
Historia ich śmiertelnie niebezpiecznej ostatniej misji to zarazem porywająca opowieść o miłości i zdradzie.
Powyższy opis pochodzi od Wydawcy.