Informujemy, że serwis ten wykorzystuje pliki Cookie. Aby dowiedzieć się więcej kliknij tutaj.
Wersja mobilna [przełącz]

Rokia Koné - Bamanan

Flaga Polska 29 kwietnia 2022, piątek
Arysta: Rokia Koné
Wytwórnia: Universal
Folk/Ludowa

To czysty i prawdziwy głos, który wznosi się ponad bas i syntezatory, tradycyjną perkusję i rytmy gitary mande. Głos znany każdemu w Mali w Afryce Zachodniej: Rokia Koné, znana również jako Róża z Bamako. Na swoim debiutanckim, międzynarodowym wydawnictwie połączyła siły z urodzonym w Irlandii, kalifornijskim producentem rockowym Jacknife Lee – i zaprezentowała malijskie brzmienie w sposób przełomowy.
Bamanan łączy wielkie starożytne królestwa Mali i tętniące życiem nowoczesne życie uliczne jego stolicy, Bamako, ze studiem nagraniowym położonym w kalifornijskim kanionie Topanga. To połączenie głębokiej tradycji z innowacją przyszłości.
Jedna z najbardziej lubianych i dynamicznych artystek Mali, Rokia Koné to siła, z którą należy się liczyć. Jej urzekające występy w lokalnych klubach maquis bardzo często trwają godzinami. W 2016 roku dołączyła do feministycznej supergrupy Les Amazones d'Afrique i zadebiutowała na międzynarodowej scenie u boku takich gwiazd jak Oumou Sangaré, Angélique Kidjo i Kandia Kouyaté.
Jacknife Lee jest uznanym producentem zespołów, w tym U2, R. E. M i The Killers, i otrzymał nagrodę Grammy za pracę nad hitowym albumem Taylor Swift "Red".
Lista utworów:
1. Bi Ye Tulonba Ye
2. Shezita (Take a Seat)
3. Kurunba
4. N'yanyan
5. Anw Tile (It's Our Time)
6. Soyi N'galanba
7. Bambougou N'tji
8. Dunden
9. Mayougouba
10. Mansa Soyari