Informujemy, że serwis ten wykorzystuje pliki Cookie. Aby dowiedzieć się więcej kliknij tutaj.
Wersja mobilna [przełącz]

Robert J. Szmidt - Zgasić Słońce. Szpony Smoka

Flaga Polska 29 stycznia 2020, środa
Autor: Robert Schmidt
Wydawnictwo: SQN
Fantastyka

Piłsudski vs Amaterasu. Technologia kontra podniebne bestie. Japonia przeciw reszcie świata.
Rok 1905. Świat stoi w obliczu największego konfliktu w dziejach. Uwolnione po tysiącu lat przedwieczne istoty nie zatrzymają się, dopóki nie podbiją całego świata dla boskiego tennō. Przywódcy najpotężniejszych mocarstw zawierają sojusz i wysyłają gigantyczną podniebną armadę nad Tokio, by zetrzeć tę metropolię z powierzchni ziemi.
Józef Piłsudski, wypatrujący okazji do odzyskania przez Polskę suwerenności, już obstawił zwycięzcę. Teraz musi udowodnić Japonii, że odrodzona Rzeczpospolita będzie wartościowym sprzymierzeńcem Imperium Wschodzącego Słońca.
"Imperium Słońca, smoki, potężne latające pancerniki i bitwy powietrzne. Polska i Piłsudski szukający w tym wszystkim szansy na odzyskanie niepodległości. Zgasić Słońce to rozwinięcie historii, która pojawiła się po raz pierwszy w antologii Inne Światy, mam więc do niej wyjątkowy sentyment. Ta historia i ten świat zasługiwały na rozwinięcie w tak fascynującej powieści. Gorąco polecam każdemu fanowi fantastyki, diesel-punka i historii alternatywnej. "
Jakub Różalski
"Tylko Robert J. Szmidt mógł połączyć japońskie wierzenia, magię, nowoczesną technologię ipolskie dążenia niepodległościowe wtak fascynującą, totalnie wybuchową mieszankę. "
Robert M. Wegner
"Zgasić Słońce chwyta za gardło, wyrywa zrealnego świata inie pozwala do niego wrócić. Niepowtarzalny styl, wartka akcja. Tą książką Robert J. Szmidt potwierdza, że gdyby nie on, wielu znas nie wiedziałoby, jak powinno się pisać. "
Remigiusz Mróz
Powyższy opis pochodzi od wydawcy.