Informujemy, że serwis ten wykorzystuje pliki Cookie. Aby dowiedzieć się więcej kliknij tutaj.
Wersja mobilna [przełącz]

Robert D. Ballard, Christopher Drew - W głębinach. Wspomnienia człowieka, który odkrył wrak Titanica

Robert D. Ballard, Christopher Drew - Into The Deep. A Memoir From The Man Who Found Titanic
Flaga Polska 24 listopada 2021, środa
Autor: Robert D. Ballard, Christopher Drew
Wydawnictwo: Słowne (dawniej Burda Media Polska)
Literatura Faktu

Bob Ballard ma do opowiedzenia dziesiątki historii z morskich głębin. Zasłynął odnalezieniem wraków, m. in. niemieckiego pancernika Bismarck, lotniskowca U. S. S. Yorktown i kutra PT-109, na którym w Wietnamie służył John F. Kennedy. Ballard dotarł także do szczątków statków handlowych, leżących od tysięcy lat na dnie mórz Śródziemnego i Czarnego. Zrewolucjonizował oceanografię za sprawą odkrycia na dnach oceanów kominów hydrotermalnych oraz nieznanych wcześniej form życia, które je zamieszkują. Jego najbardziej znanym odkryciem jest wrak luksusowego liniowca Titanic.
W tej osobistej i szczerej książce Bob Ballard odsłania kulisy swoich najbardziej ekscytujących wypraw, zdradzając m. in. jak ściśle tajna misja dla Marynarki Wojennej USA umożliwiła mu odnalezienia Titanica.
Opowiada również otwarcie o tragediach, które spotkały go w życiu osobistym: śmierci syna i rozpadzie pierwszego małżeństwa, a także o wyzwaniach, jakie stawiało przed nim godzenie medialnej sławy z pracą akademicką. Ballard wspomina także o niedawnym odkryciu swojej dysleksji, którą obecnie uważa za dar pozwalający mu zostać wybitnym naukowcem i odkrywcą.
"W głębinach" jest niezwykłą, błyskotliwą i zaskakującą opowieścią o odwadze, wyzwaniach i triumfach, które ukształtowały życie tego niezwykłego człowieka.
Powyższy opis pochodzi od wydawcy.