Informujemy, że serwis ten wykorzystuje pliki Cookie. Aby dowiedzieć się więcej kliknij tutaj.

R.J. Palacio - Pony

Flaga Polska 22 lutego 2023, środa
Autor: R.J. Palacio
Wydawnictwo: Albatros
Dla młodzieży

Nowa powieść dla młodzieży autorki bestsellerowego "Cudownego chłopaka"!
Piękne wydanie w oprawie zintegrowanej z farbowanymi brzegami stron!

Historia chłopca, który pragnie odnaleźć ojca w świecie pełnym magii, zjaw i duchów.
"Miłość to podróż bez końca" – R. J. Palacio
Dwunastoletni Silas już wie, że nocą mogą się wydarzyć złe rzeczy. To właśnie po zmroku groźni jeźdźcy zabierają jego ojca i ruszają w nieznane. Chłopiec czuje, że nie może bezczynnie czekać, musi odszukać i uratować tatę. Jeszcze nie wie, w jaki sposób, ale wierzy, że mu się uda!
Dlaczego? Bo na wyprawę nie wyrusza sam... Towarzyszy mu najlepszy przyjaciel, widziany i słyszany tylko przez niego, oraz niezwykły konik, który niespodziewanie zjawia się pod osłoną nocy. I w magiczny sposób doskonale wie, którą obrać ścieżkę.
Silas wraz z wyjątkowymi przyjaciółmi wyrusza w niebezpieczną i pełną przygód podróż, w której będzie musiał stawić czoło nie tylko złoczyńcom, ale też własnym lękom. Wiodąca przez nieznany mu świat droga, nawet jeśli nie zaprowadzi go tam, gdzie chciał się znaleźć, pokaże mu, że przeszłość i przyszłość połączona jest niewidzialnymi nićmi, a przede wszystkim pomoże mu odnaleźć swoje miejsce w świecie.
R. J. Palacio snuje wstrząsającą, ale wyjątkowo piękną opowieść o dorastaniu, o potędze miłości i nierozerwalnych więziach. Dzięki przejmującej głębi wyjątkowej narracji jest to jedna z tych rzadkich książek, które natychmiast stają się klasyką – dla czytelników w każdym wieku.
Wspaniała opowieść o dorastaniu, sile miłości oraz o więzach silniejszych niż przestrzeń i czas.
Połączenie epickiego westernu z powieścią grozy − ta książka od razu wejdzie do kanonu literatury!
C. S. Lewis powiedział kiedyś, że "opowieści dla dzieci, którymi mogą się cieszyć tylko dzieci, nie są w najmniejszym stopniu dobrymi historiami". "A Pony" R. J. Palacio to książka dla każdego. Jest zupełnie inna niż "Cudowny chłopak", ale równie fantastyczna. Przełomowa, tajemnicza i pełna przygód. Idealna dla wielbicieli klasycznych powieści przygodowych Jacka Londona i magicznych "Opowieści z Narni" C. S. Lewisa, a także młodych fanów współczesnych serii dla młodzieży z wątkami fantastycznymi, takich jak "Magiczne drzewo" Andrzeja Maleszki czy Felix, "Net i Nika" Rafała Kosika.
R. J. Palacio to amerykańska autorka mieszkająca na nowojorskim Brooklynie, która przez wiele lat pełniła funkcję dyrektorki artystycznej w kilku dużych wydawnictwach książkowych.
Jej debiutancka powieść "Cudowny chłopak", bestseller "New York Timesa", odniosła międzynarodowy sukces – została opublikowana w 45 krajach i sprzedała się w ponad 15 milionach egzemplarzy. Zachęcające do czynienia dobra i życzliwości przesłanie książki stało się inspiracją do zorganizowania kampanii społecznej o nazwie Choose Kind, która spotkała się z ogromnym zainteresowaniem i poparciem ze strony zarówno dzieci, jak i dorosłych, i to nie tylko w Stanach Zjednoczonych. Powieść "Cudowny chłopak" bardzo szybko stała się jedną z ulubionych lektur uczniów i nauczycieli na całym świecie. W jej hollywoodzkiej ekranizacji w rolach głównych wystąpili: Julia Roberts, Owen Wilson oraz Jacob Tremblay.
W 2023 roku do kin trafi adaptacja innej książki R. J. Palacio, "Biały ptak", opowiadającej o trudnej dziecięcej przyjaźni w czasach Holokaustu. W filmie zobaczymy między innymi Gillian Anderson i Helen Mirren.
"Doskonała!"
"The Wall Street Journal"
"Cudowna opowieść o odwadze... Napisana w duchu młodzieżowej klasyki, lecz z nowoczesnym twistem. "
Jorge Lacera, NPR
"Kolejny współczesny klasyk od R. J. Palacio! Opowieść, która porywa i otwiera serca. Książka pełna ponadczasowych refleksji na temat miłości i wiary, napisana jednak w duchu fascynującej powieści przygodowej w stylu Jacka Londona. "
Gayle Forman, autorka "Zostań, jeśli kochasz"
"Magiczna historia! Lektura "Pony" to czysta rozkosz. "
Rebecca Stead, autorka "Gdy tu dotrzesz"
"Kryminał, powieść przygodowa i powieść grozy w jednym. "Pony" opowiada historię chłopca "z żarem w głowie", która roznieci ogień również w umysłach czytelników. Ta jak dotąd najbardziej ambitna książka R. J. Palacio jest równie fascynująca, co satysfakcjonująca. "
Adam Gidwizt, autor książek z gatunku fantasy
"Historia pełna fantastycznych postaci i zdarzeń. R. J. Palacio zręcznie komunikuje, że wszyscy podążamy własną wyjątkową drogą, a to, co nas łączy, jest zawsze silniejsze i ważniejsze niż to, co nas dzieli. "
Jared Padalecki
"Gdy tylko zaczęłam czytać zdumiewającą powieść R. J. Palacio, zdałam sobie sprawę, że moje życie nie należy już do mnie – należało do Silasa, mądrego i odważnego chłopca, który jest jej bohaterem. Niezwykle wciągająca, pięknie napisana książka. "
Margot Livesey, pisarka
"Porywająca przygoda... "Pony" pokazuje wielką klasę Palacio jako autorki. I choć ta opowieść wyraźnie różni się od "Cudownego chłopaka", znów w poruszający sposób mówi o uczuciach, rodzinie, podejmowaniu wyzwań i przełamywaniu słabości. "
Booklist
Powyższy opis pochodzi od wydawcy.