Informujemy, że serwis ten wykorzystuje pliki Cookie. Aby dowiedzieć się więcej kliknij tutaj.
Wersja mobilna [przełącz]

R.J. Barker - Czas skrytobójców. Okaleczone królestwo. Tom 1

Flaga Polska 8 września 2021, środa
Autor: R.J. Barker
Wydawnictwo: Papierowy Księżyc
Fantastyka

Aby schwytać skrytobójcę, posłuż się innym skrytobójcą...
Girton Kulawiec, czeladnik najlepszej skrytobójczyni w krainie, nadal musi się wiele nauczyć o sztuce odbierania życia. Jednak najnowsza misja stawia przed nim znacznie trudniejsze wyzwanie: musi ocalić życie. Ktoś ­– możliwe, że nie jest to nawet jedna osoba – usiłuje zamordować następcę tronu, a zadaniem Girtona oraz jego mistrz jest odkrycie tożsamości zdrajcy i powstrzymanie zabójstwa.
W królestwie stojącym u progu wojny domowej, w zamku kipiącym od kłamstw, Girton zawiera nieoczekiwane przyjaźnie, przyjmuje na siebie niechciane obowiązki i odkrywa intrygi zdolne zniszczyć cały kraj.
"Znacie to uczucie, kiedy czytacie książkę i od samego początku wiecie, że to będzie "to"? Czas skrytobójców jest właśnie taką opowieścią – ciekawi od pierwszych stron, jest zabawna, fascynująca, a lekki styl dodatkowo pogłębia przyjemność z czytania. Magiczna i wyjątkowo intrygująca historia o Kulawcu i jego mistrz sprawi, że nie będziecie się mogli oderwać od lektury. "
Maria Firadza, @fantastyka_na_luzie
"Czas skrytobójców od pierwszych stron kusi czytelnika oryginalnym światem, gdzie magia sieje spustoszenie, a społeczeństwo stara się z nią walczyć. Bohaterowie nie pozwalają się nudzić, a liczne zwroty akcji i niecodzienna kryminalna zagadka, którą muszą rozwiązać, sprawiają, że trudno się od tej lektury oderwać. Sięgnijcie po debiut Barkera, a na pewno zapragniecie poznać całą serię Okaleczonego królestwa!"
Maciej Klebański, @ksiazkowy_pirat
"Najciekawsze ukazanie wątku skrytobójcy od dawna, wciągająca narracja. "
RT Book Reviews
"Zniewalająca... doskonała mieszanka fantastyki i kryminału. "
Fantasy Book Review
"Oryginalny, wciągający świat, od którego nie sposób się oderwać, do tego para skrytobójców, którym warto kibicować – czytanie Czasu skrytobójców to czysta przyjemność. Nie mogę się doczekać kolejnych części!"
Melissa Caruso, autorka "The Tethered Mage"
Powyższy opis pochodzi od wydawcy.