Informujemy, że serwis ten wykorzystuje pliki Cookie. Aby dowiedzieć się więcej kliknij tutaj.

Riopy - Thrive

Flaga Polska 14 kwietnia 2023, piątek
Arysta: Riopy
Wytwórnia: Warner Music
Klasyka

RIOPY, francusko-brytyjski pianista-samouk, debiutując w 2007 roku stał się fenomenem współczesnej muzyki klasycznej i filmowej. Jego album "Tree of Light" (2019) przez kilka tygodni plasował się na pierwszym miejscu amerykańskiej listy Billboard Classical Album i przez kolejnych 70 tygodni był w pierwszej dziesiątce. Utwór "Flo" z tej płyty wykorzystała Lana Del Rey w piosence "Grandfather Please Stand on The Shoulders of My Father While He's Deep-Sea Fishing" z najnowszej płyty “ Did you know that there's a tunnel under Ocean Blvd".
Jak mówi RIOPY o swoim albumie: "THRIVE powstawało w ciągu ostatnich kilku lat, w okresie niepewności i strachu. Zawsze byłam przekonany, że właśnie w chwilach przeciwności pamiętamy o tym, co dla nas najważniejsze. THRIVE to wewnętrzna siła, która popycha nas do walki w chwilach zwątpienia lub smutku. To album dla tych, którzy świadomie lub nieświadomie odczuwają potrzebę zbudowania czegoś innego, poszukiwania nowych horyzontów. Musimy się zmieniać; możemy się rozwijać. Wielu z nas tego chce, a muzyka może być katalizatorem.
Fortepian zawsze pomagał mi znaleźć ten rozmach, a komponowanie na smyczki otworzyło przede mną nowe horyzonty. Czerpiąc inspirację z tematu, melodii lub kilku nut z dzieł największych kompozytorów klasycznych, chciałem też pokazać, że zawsze istnieje osobista droga.
Mam nadzieję, że ten album będzie Wam towarzyszył lub zainspiruje do odnalezienia własnej drogi życiowej. Wszyscy mamy w sobie tę zdolność; tę moc przekształcania trudności w szansę. Im większe wyzwanie, tym większa nagroda".
Lista utworów:
1. Nocturne
2. Memory of Water
3. Costa da Caparica
4. Origin
5. Thrive
6. Piano Allegretto
7. Melancholia
8. Sakura
9. Ascent of the Moon
10. Ever After
11. Lily's Lullaby
12. Inner Peace
13. A Secret Place
14. Essence of Light
15. Dipemnogy
16. Dawn of Evolution
17. La Nocturne