Informujemy, że serwis ten wykorzystuje pliki Cookie. Aby dowiedzieć się więcej kliknij tutaj.
Wersja mobilna [przełącz]

Redakcja - Zawsze niewinny

Flaga Polska 8 listopada 2019, piątek
Arysta: Redakcja
Wytwórnia: Universal
Alternatywa

Redakcja "Zawsze niewinny" mini album
Na płycie znalazły się trzy premierowe piosenki Redakcji (w tym utwór tytułowy w dwóch wersjach). Nagrań dokonano w kultowym Waiting Room Studio, pod czujnym okiem a właściwie uchem Maćka Dzikiewicza. Cały materiał został nagrany na "setkę", czyli kompletnie na żywo. Ostateczny miks i mastering to dzieło Jarka Toifla, znanego i cenionego realizatora, wielokrotnie nagradzanego platynowymi i złotymi płytami. Nieszablonowy projekt okładki przygotowała Marta Frąckowiak.
Redakcja to zespól Darka Duszy, legendy polskiej sceny niezależnej. Muzyka, który stworzył takie zespoły jak Śmierć Kliniczna czy Absurd. Gitarzysty, który przez lata szalał w Shakin' Dudi i tekściarza, któremu ten ostatni zespół zawdzięcza swój ogromny sukces. Zresztą teksty pisane przez Darka wykonywał również Dżem, Cree, Lora Szafran, Beata Przybytek i wielu, wielu innych.
W początkowym okresie Redakcja grała klasycznego rocka z elementami punka. Jednak z roku na rok muzyka grupy ewoluowała, co zresztą doskonale słychać na wydanych w tym czasie trzech płytach. Po prawie dwuletniej przerwie, spowodowanej poważną kontuzją ręki Darka, Redakcja powróciła w 2018r. w zupełnie nowym składzie. Z zupełnie nową, atomową energią i surowym, agresywnym brzmieniem. A przede wszystkim z nową, niesztampową muzyką. Łączącą punka z hardcorem, glamem, rock'n'rollem i noisem. Uważny słuchacz znajdzie nawet wpływy surf rocka.
Redakcja w składzie:
Darek Dusza - gitara, śpiew
Adam Antosiewicz - śpiew
Piotr Magnucki - bas, śpiew
Adam Kotzian - gitara, śpiew
Michał Spis - bębny
Lista utworów:
1. "Zawsze niewinny" (sł. i muz. Dariusz Dusza)
2. "Mentalny bajzel" (sł. i muz. Dariusz Dusza)
3. "Pierdol się" (sł. i muz. Dariusz Dusza)
4. "Zawsze niewinny" radio edit (sł. i muz. Dariusz Dusza)