Informujemy, że serwis ten wykorzystuje pliki Cookie. Aby dowiedzieć się więcej kliknij tutaj.
Wersja mobilna [przełącz]

Ray Charles - Modern Sounds In & Western Music. Volume 1 & 2

Flaga Polska 10 maja 2019, piątek
Arysta: Ray Charles
Wytwórnia: Universal
Blues/Jazz

Uzdolniony artysta Ray Charles (właśc. Ray Charles Robinson) to amerykański muzyk urodzony w 1930 roku w Albany, zmarł w 2004 roku w Beverly Hills. Artysta był wybitnym wokalistą, oraz grał na pianinie i saksofonie, był głównym prekursorem i przedstawicielem rhythm and bluesa. Zmienił spojrzenie na muzykę country oraz muzykę popularną. Prócz wymienionych gatunków muzycznych artysta grał jeszcze: soul, blues, jazz, gospel, piano blues, country blues, country soul czy soul blues.
17 nagród Grammy, w tym Lifetime Achievement Award, Prezydenckie Świadectwo Zasług, Order Narodowy Legii Honorowej, nagroda Kennedy Center Honors, nagroda Image Awards i Hall of Fame Krajowego Stowarzyszenia na Rzecz Popierania Ludności Kolorowej oraz wejście do Rock and Roll Hall of Fame – to tylko niektóre z wyróżnień, jakie otrzymał Ray Charles podczas swojej trwającej 58 lat kariery.
Jak mawiał Ray Charles: "Nie jestem wokalistą country. Jestem wokalistą, który śpiewa piosenki country. Nie jestem wokalistą bluesowym, ale potrafię śpiewać bluesa. Nie jestem croonerem, ale umiem śpiewać piosenki miłosne. Nie jestem specjalistą, ale jestem bardzo wszechstronny"
Uznawany za kamień milowy amerykańskiej muzyki, jego album "Modern Sounds in Country and Western Music Volumes" należy do najważniejszych albumów wszechczasów, według magazynów Blender, Rolling Stone i Time.
Nagrywając ten album Charles stal się jednym z pierwszych Afroamerykanów w pełni kontrolujących swoja artystyczną karierę. Cztery single z albumu zdobyły szczyty list przebojów: "Born To Lose", "Careless Love", "You Don't Know Me" i "I Can't Stop Loving You". Album pokrył się złotem miesiąc po premierze.
Album "Modern Sounds in Country and Western Music" nagrany w 1962 roku w Capitol Studios w Nowym Jorku i United Studios w Hollywood w Kaliforni jest dostępny na wszystkich nośnikach od 2012 roku, a teraz po raz pierwszy oficjalnie pojawi się w serwisach streamingowych.
Na saksofonie zagrał Hank Crawford, sekcję smyczkową zaaranżował Marty Paich, a instrumenty dęte nagrał Gil Fuller i Gerald Wilson.
Lista utworów:
1. Bye Bye Love
2. You Don't Know Me
3. Half As Much
4. I Love You So Much It Hurts
5. Just A Little Lovin'
6. Born To Lose
7. Worried Mind
8. It Makes No Difference Now
9. You Win Again
10. Careless Love
11. I Can't Stop Loving You
12. Hey, Good Lookin'
13. You Are My Sunshine
14. No Letter Today
15. Someday (You'll Want Me To Want You)
16. Don't Tell Me Your Troubles
17. Midnight
18. Oh, Lonesome Me
19. Take These Chains From My Heart
20. Your Cheatin' Heart
21. I'll Never Stand In Your Way
22. Making Believe
23. Teardrops In My Heart
24. Hang Your Head In Shame