Informujemy, że serwis ten wykorzystuje pliki Cookie. Aby dowiedzieć się więcej kliknij tutaj.
Wersja mobilna [przełącz]

Rafał Dębski - Wilkozacy. Księżycowy sztylet

Flaga Polska 23 października 2015, piątek
Autor: Rafał Dębski
Wydawnictwo: Fabryka Słów
Fantastyka

Po pierwszym rozbiorze Polska liże rany, a Sicz Zaporoska jest o krok od zagłady. Krwawa Katarzyna, przez Rosjan zwana Wielką, nie daruje Kozakom ostatniego powstania, ani ich umiłowania wolności. Nie wybacza nigdy i nikomu, nie toleruje wolnej myśli i wolnej woli. W efekcie dawni konfederaci barscy i dzielni mołojcy muszą zjednoczyć siły przeciwko odwiecznym wrogom.
Zagrożenie ze strony imperium moskiewskiego zmusiło Wilkozaków do osiedlenia się z dala od ludzkich siedzib. Jednak świat nie chce o nich zapomnieć. Nieoczekiwanie pojawia się artefakt, który jest śmiertelnie niebezpieczny dla walecznych Wilków. . .
Rafał Dębski z wprawą kreśli wojenne zmagania i polityczne intrygi. W opowieści nie brakuje też gorącej miłości i skrajnie grzesznych namiętności. Jest tu miejsce na płacz i śmiech, na honor i zdradę, przyjaźń i nienawiść oraz na wszystko, co znajduje się między pojęciami przyzwoitości i podłości.
Oprócz pełnowymiarowych i fascynujących bohaterów w "Księżycowym sztylecie" ważną rolę odgrywają postacie historyczne, między innymi Stanisław August Poniatowski, marszałek Małachowski, caryca Katarzyna czy ambasador von Stackelberg. Miłośnicy serii ponownie spotkają atamana Wilkozaków Micheja i jego wiernego druha Kiryła, starszych, mocniejszych i jeszcze bardziej interesujących. Kolejny raz ich wrogowie przekonają się, że nigdy nie wolno doprowadzać Wilka do ostateczności. . .