Informujemy, że serwis ten wykorzystuje pliki Cookie. Aby dowiedzieć się więcej kliknij tutaj.
Wersja mobilna [przełącz]

R. O. Kwon - Podpalacze

R. O. Kwon - The Incendiaries
Flaga Polska 29 stycznia 2020, środa
Autor: R. O. Kwon
Wydawnictwo: Agora
Powieść

Autorka "Fatum i furii" oraz "Florydy", nominowana do National Book Award i National Book Critics Circle Award.
Phoebe i Will poznają się w pierwszych dniach studiów. Phoebe to popularna dziewczyna zpogmatwanym życiorysem – jakiś czas temu spowodowała wypadek, w którym zginęła jej matka. Will niedawno zrezygnował z nauki w koledżu biblijnym i też chce zbudować swoje życie od nowa – z Phoebe, w której zakochuje się bez pamięci.
Ale Phoebe wpada w złe towarzystwo: wiedziona poczuciem winy, przyłącza się do religijnej, ekstremistycznej wspólnoty. Przewodzi jej John Leal, powiązany z rodziną Phoebe rzekomy uciekinier z północnokoreańskiego gułagu. Gdy sekta w imię wiary wysadza w powietrze aborcyjną klinikę, zabijając przy tym pięć osób, Phoebe znika, a Will próbuje wyjaśnić, co się właściwie stało i czy mógł w jakiś sposób zapobiec aktowi przemocy.
A może to właśnie Will popchnął Phoebe do działania?
Podpalaczeto liryczna historia pokiereszowanej miłości i jednocześnie trzymająca w napięciu opowieść o kobiecym doświadczeniu i walce o własną tożsamość na przekór męskiemu ego.
Bestsellerowy debiut literacki urodzonej w Seulu R. O. Kwon odniósł spektakularny sukces wStanach Zjednoczonych. PowieśćPodpalaczezostała ogłoszona jedną znajlepszych książek roku 2018 w ponad czterdziestu publikacjach medialnych iopublikowana za granicą w sześciu językach.
Znalazła się w finale nagród National Book Critics Circle John Leonard Award, Los Angeles Times First Book Prize i Northern California Independent Booksellers Association Fiction Prize. Była nominowana do Aspen Prize, Carnegie Medal i Northern California Book Award.
R. O. Kwon publikowała między innymi na łamach "New York Times", "The Guardian", "The Paris Review", "Buzzfeed", "NPR". Przez większość swojego życia mieszka w Stanach Zjednoczonych.
"Już otym mówiłam, ale teraz chcę oznajmić to wszem i wobec: R. O. Kwon to prawdziwy talent".
Lauren Groff
Powyższy opis pochodzi od wydawcy.