Informujemy, że serwis ten wykorzystuje pliki Cookie. Aby dowiedzieć się więcej kliknij tutaj.
Wersja mobilna [przełącz]

Prince - Originals

Flaga Polska 21 czerwca 2019, piątek
Arysta: Prince
Wytwórnia: Warner Music
Pop

Prince zostanie na zawsze zapamiętany jako charyzmatyczny performer, artysta zdobywający listy przebojów i rewolucjonista biznesu muzycznego. Jednakże w tym samy czasie, który spędził w blasku reflektorów w swojej cztero-dekadowej karierze, Prince pracował również bez wytchnienia za kulisami, pielęgnując talent i pisząc piosenki dla wschodzących artystów, których respektował.
Spadkobiercy zmarłego w 2016 Prince'a we współpracy z Warner Bros. Records i TIDALem przygotowali "Originals", album zawierający 15 utworów, z czego 14 nigdy nie było wcześniej wydanych. Nagrania są dowodem na zakulisową rolę, jaką Prince odgrywał w karierach innych artystów. Utwory zostały wybrane wspólnie przez Troya Cartera w imieniu spadkobierców i Jaya-Z.
W połowie lat 80. XX wieku Prince był u szczytu kariery. Nie dość, że sam dominował na listach przebojów, komponował i produkował, to również pisał piosenki dla innych. Z jego talentu skorzystali, chociażby jego podopieczni – The Time, Vanity 6, Sheila E. , Apollonia 6, Jill Jones, The Family, Mazarati. Niektóre z piosenek, które znajdą się na "Originals" okazały się hitami dla artystów, którzy je nagrali. Tak było przykładowo z Sheilą E. i "The Glamorous Life", numerem jeden tanecznych list w 1984 roku, czy wspaniałym "Manic Monday" The Bangles, który pomógł wynieść ich płytę "Different Light" do drugiego miejsca na listach. Sukces odniosła też płyta zespołu The Time "Ice Cream Castle" z przebojem "Jungle Love" (57 tygodni na Billboard 200) oraz materiał Martiki z 1991 roku, zatytułowany "Love... Thy Will Be Done".
"Originals" jest niczym podniesienie kurtyny i pokazanie, co tak naprawdę kryje się za doskonale znanymi niektórymi popowymi przebojami. Na albumie znajdziemy także wersje Prince'a do Vanity 6 i "Make-Up", Jill Jones z "Baby, You're a Trip", Kenny'ego Rogersa i "You're My Love" oraz rzecz jasna oryginalną wersję megahitu "Nothing Compares 2 U" Sinead O'Connor.
Lista utworów:
1. Sex Shooter (Apollonia 6)
2. Jungle Love (The Time)
3. Manic Monday (The Bangles)
4. Noon Rendezvous (Sheila E. )
5. Make-Up (Vanity 6)
6. 100 MPH (Mazarati)
7. You're My Love (Kenny Rogers)
8. Holly Rock (Sheila E. )
9. Baby, You're A Trip (Jill Jones)
10. The Glamorous Life (Sheila E. )
11. Gigolos Get Lonely Too (The Time)
12. Love... Thy Will Be Done (Martika)
13. Dear Michaelangelo (Sheila E. )
14. Wouldn't You Love To Love Me? ( Taja Sevelle)
15. Nothing Compares 2 U (The Family)