Informujemy, że serwis ten wykorzystuje pliki Cookie. Aby dowiedzieć się więcej kliknij tutaj.

Poznańska Orkiestra Rozrywkowa PRiTV - Poznańska Orkiestra Rozrywkowa PRiTV

Flaga Polska 3 marca 2023, piątek
Arysta: Poznańska Orkiestra Rozrywkowa PRiTV
Wytwórnia: Warner Music
Reggae/Ska

Dyskotekowe rytmy, funkowe tematy i zaskakujące adaptacje muzyki klasycznej. Debiutancki album Poznańskiej Orkiestry Rozrywkowej PRiTV pod dyrekcją Zbigniewa Górnego to świadectwo czasu, w którym duże składy instrumentalne były ważnym elementem pejzażu polskiej muzyki rozrywkowej.
Debiutująca w 1977 roku Poznańska Orkiestra Rozrywkowa PRiTV była najmłodszym z zespołów działających w ramach Polskiego Radia – także pod względem średniej wieku muzyków. W szeregach projektu prowadzonego przez Zbigniewa Górnego jako kompozytorzy i aranżerzy zaczynali m. in. Aleksander Maliszewski czy Krzesimir Dębski. Muzycy proponowali soczysty funk pełen rozbujanych rytmów, urocze utwory z kręgu ówczesnego popu, poznańskie wariacje na temat filadelfijskiego brzmienia oraz porywające adaptacje muzyki klasycznej w dyskotekowych rytmach. Wszystko to doskonale słychać na debiutanckim albumie Orkiestry z 1979 roku, pozostającym do dziś ciekawym (choć dalekim od kompletnego) podsumowaniem pierwszego okresu jej działalności.
Album Poznańskiej Orkiestry Rozrywkowej PRiTV ukazuje się po raz pierwszy na płycie CD, zremasterowany z oryginalnych taśm z archiwum Polskich Nagrań. W książeczce szkic na temat historii projektu. Reedycja ukazuje się w ramach współpracy partnerskiej między GAD Records i Polskimi Nagraniami.
Lista utworów:
1. Omen dnia
2. Hibernacja w przestrzeni
3. Koncert warszawski
4. Podróż błyskawicą
5. Dubbing
6. Magic Bird of Fire (Ognisty Ptak)
7. Wygrany mecz
8. Strit
9. Disco Western
10. Nieziemskie basowanie
11. Galatea
12. Obrazki z wystawy